Rozporządzenie 216/2009 w sprawie przekazywania przez państwa członkowskie prowadzące połowy na określonych obszarach, innych niż północny Atlantyk, danych statystycznych o połowach nominalnych (przekształcenie)

Dzienniki UE

Dz.U.UE.L.2009.87.1

Akt obowiązujący
Wersja od: 10 stycznia 2014 r.

ROZPORZĄDZENIE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (WE) NR 216/2009
z dnia 11 marca 2009 r.
w sprawie przekazywania przez państwa członkowskie prowadzące połowy na określonych obszarach, innych niż północny Atlantyk, danych statystycznych o połowach nominalnych (przekształcenie)
(Tekst mający znaczenie dla EOG)

PARLAMENT EUROPEJSKI I RADA UNII EUROPEJSKIEJ,

uwzględniając Traktat ustanawiający Wspólnotę Europejską, w szczególności jego art. 285 ust. 1,

uwzględniając wniosek Komisji,

stanowiąc zgodnie z procedurą określoną w art. 251 Traktatu 1 ,

a także mając na uwadze, co następuje:

(1) Rozporządzenie Rady (WE) nr 2597/95 z dnia 23 października 1995 r. w sprawie przekazywania przez państwa członkowskie prowadzące połowy na niektórych obszarach, innych niż północny Atlantyk, danych statystycznych dotyczących połowów nominalnych 2 zostało kilkakrotnie znacząco zmienione 3 . Ponieważ mają być do niego wprowadzone kolejne zmiany, należy je przeredagować w celu zapewnienia jasności.

(2) Wspólnota Europejska uzyskała członkostwo w Organizacji ds. Wyżywienia i Rolnictwa Narodów Zjednoczonych (FAO).

(3) Protokół zawarty między Radą Unii Europejskiej a Komisją Wspólnot Europejskich przewiduje obowiązek przekazywania przez Komisję do FAO wymaganych danych statystycznych.

(4) Zgodnie z zasadą pomocniczości cele proponowanego działania mogą być osiągnięte wyłącznie w oparciu o akt prawny Wspólnoty, ponieważ tylko Komisja może koordynować niezbędny proces harmonizacji informacji statystycznych na poziomie wspólnotowym, przy czym gromadzenie danych statystycznych dotyczących rybołówstwa oraz zapewnienie niezbędnej infrastruktury do przetwarzania i kontroli wiarygodności powyższych danych jest pierwszym i podstawowym obowiązkiem państw członkowskich.

(5) Kilka państw członkowskich wystąpiło z wnioskiem o przedkładanie danych w innej formie albo za pomocą innych środków komunikacji niż określone w załączniku V (odpowiednik kwestionariuszy Statlant).

(6) Środki konieczne do wykonania niniejszego rozporządzenia powinny zostać przyjęte zgodnie z decyzją Rady 1999/486/WE z dnia 28 czerwca 1999 r., ustanawiającą warunki wykonywania uprawnień wykonawczych przyznanych Komisji 4 .

(7) W szczególności należy przyznać Komisji uprawienienie do dostosowywania wykazów statystycznych obszarów połowowych lub ich podrejonów i gatunków. Ponieważ środki te mają zasięg ogólny i mają na celu zmianę elementów innych niż istotne niniejszego rozporządzenia, środki te muszą zostać przyjęte zgodnie z procedurą regulacyjną połączoną z kontrolą przewidzianą w art. 5a decyzji 1999/468/WE,

PRZYJMUJĄ NINIEJSZE ROZPORZĄDZENIE:

Artykuł  1

Każde państwo członkowskie przekazuje Komisji dane dotyczące nominalnych połowów dokonywanych przez statki zarejestrowane w danym państwie członkowskim lub pływające pod jego banderą, prowadzące połowy na określonych obszarach, innych niż północny Atlantyk, w poszanowaniu rozporządzenia Rady (Euratom, EWG) nr 1588/90 z dnia 11 czerwca 1990 r. w sprawie przekazywania do Urzędu Statystycznego Wspólnot Europejskich danych będących przedmiotem poufności informacji statystycznych 5 .

Dane dotyczące nominalnych połowów obejmują wszelkie produkty rybołówstwa wyładowane lub przeładowywane na morzu, niezależnie od postaci, lecz nie obejmują ilości, które po złowieniu zostały usunięte za burtę, spożyte na pokładzie lub wykorzystane podczas połowów jako przynęta. Dane zapisuje się jako równowartość żywej wagi wyładunków lub przeładunków, w zaokrągleniu do pełnej tony.

Artykuł  2
1.
Dane podlegające przekazaniu dotyczą nominalnych połowów na każdym z głównych obszarów połowowych oraz w podrejonach tych obszarów, wymienionych w załączniku I, opisanych w załączniku II oraz zilustrowanych w załączniku III. Dla każdego głównego obszaru połowowego gatunki, w odniesieniu do których dane są wymagane, określa załącznik IV.
2.
Dane za każdy rok kalendarzowy są przekazywane w ciągu sześciu miesięcy od końca danego roku.
3.
Jeśli statki państw członkowskich, zgodnie z art. 1, nie prowadziły połowów na głównych obszarach połowowych w danym roku kalendarzowym, państwo członkowskie powiadamia o tym Komisję. Jednakże jeśli połowy miały miejsce na głównych obszarach połowowych, przekazywanie jest wymagane jedynie w stosunku do danych dotyczących kombinacji gatunki/podrejon, w odniesieniu do których połowy zostały zarejestrowane w rocznym okresie sprawozdawczym.
4.
Dane dotyczące gatunków o mniejszym znaczeniu złowionych przez statki państw członkowskich nie muszą być indywidualnie wykazywane w sprawozdaniach, lecz mogą być włączone do danych uśrednionych, pod warunkiem że masa produktów nie przekracza 5 % ogólnego rocznego połowu na danym głównym obszarze połowowym.
5. 6
Komisja jest uprawniona do przyjęcia aktów delegowanych zgodnie z art. 5 w celu zmiany załączników I, II, III i IV w odniesieniu do wykazów statystycznych obszarów połowowych lub ich podrejonów i gatunków.

Te akty delegowane przyjmuje się wyłącznie, gdy jest to konieczne, w celu uwzględnienia zmian gospodarczych i postępu technicznego i nie nakładają one znaczących dodatkowych obciążeń na państwa członkowskie ani na respondentów.

Komisja należycie uzasadnia działania statystyczne przewidziane w tych aktach delegowanych, opierając się w stosownych przypadkach na opinii odpowiednich ekspertów na temat analizy opłacalności, w tym oceny obciążenia respondentów i kosztów związanych z tworzeniem statystyk, o której mowa w art. 14 ust. 3 lit. c) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 223/2009 7 .

Artykuł  3

O ile przepisy przyjęte w ramach wspólnej polityki rybołówstwa nie stanowią inaczej, państwo członkowskie może wykorzystywać obliczenia wyrywkowe w celu uzyskiwania danych dotyczących połowów dla tych części floty, w odniesieniu do których przekazanie bardziej szczegółowych danych wymagałoby uciążliwego stosowania procedur administracyjnych.

Szczegóły dotyczące procedur obliczeń wyrywkowych, wraz ze szczegółami dotyczącymi udziału ogólnych danych uzyskanych za pomocą takich technik, muszą być włączone przez państwo członkowskie do sprawozdania przekazywanego zgodnie z art. 6 ust. 1.

Artykuł  4

Państwa członkowskie wypełniają swoje obowiązki zgodnie z art. 1 i 2, przekazując dane na nośniku magnetycznym, którego forma jest podana w załączniku V.

Państwa członkowskie mogą przedłożyć dane w formacie określonym w załączniku VI.

Za uprzednią zgodą Komisji państwa członkowskie mogą przekazywać dane w innej formie lub na innym nośniku.

Artykuł  5 8
1.
Powierzenie Komisji uprawnień do przyjęcia aktów delegowanych podlega warunkom określonym w niniejszym artykule.
2.
Uprawnienia do przyjęcia aktów delegowanych, o których mowa w art. 2 ust. 5, powierza się Komisji na okres pięciu lat od dnia 10 stycznia 2014 r. Komisja sporządza sprawozdanie dotyczące przekazania uprawnień nie później niż dziewięć miesięcy przed końcem okresu pięciu lat. Przekazanie uprawnień zostaje automatycznie przedłużone na takie same okresy, chyba że Parlament Europejski lub Rada sprzeciwią się takiemu przedłużeniu nie później niż trzy miesiące przed końcem każdego okresu.
3.
Przekazanie uprawnień, o którym mowa w art. 2 ust. 5, może zostać w dowolnym momencie odwołane przez Parlament Europejski lub przez Radę. Decyzja o odwołaniu kończy przekazanie określonych w niej uprawnień. Decyzja o odwołaniu staje się skuteczna od następnego dnia po jej opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub w określonym w tej decyzji późniejszym terminie. Nie wpływa ona na ważność jakichkolwiek już obowiązujących aktów delegowanych.
4.
Niezwłocznie po przyjęciu aktu delegowanego Komisja przekazuje go równocześnie Parlamentowi Europejskiemu i Radzie.
5.
Akt delegowany przyjęty na podstawie art. 2 ust. 5 wchodzi w życie tylko wówczas, gdy ani Parlament Europejski ani Rada nie wyraziły sprzeciwu w terminie dwóch miesięcy od przekazania tego aktu Parlamentowi Europejskiemu i Radzie lub gdy, przed upływem tego terminu, zarówno Parlament Europejski, jak i Rada poinformowały Komisję, że nie wniosą sprzeciwu. Termin ten przedłuża się o dwa miesiące z inicjatywy Parlamentu Europejskiego lub Rady.
Artykuł  6 9
1.
Do dnia 14 listopada 1996 r. państwa członkowskie przekazują Komisji szczegółowe sprawozdanie opisujące sposób, w jaki dane dotyczące połowów są otrzymywane, oraz określające stopień reprezentatywności i wiarygodności tych danych. Komisja opracowuje podsumowanie tych sprawozdań dla ich omówienia z państwami członkowskimi.
2.
Państwa członkowskie powiadamiają Komisję o wszelkich zmianach w informacjach przekazanych zgodnie z ust. 1 w ciągu trzech miesięcy od ich pojawienia się.
3.
Komisja analizuje sprawozdania metodologiczne, dostępność i wiarygodność danych oraz inne właściwe kwestie związane ze stosowaniem niniejszego rozporządzenia raz do roku przy udziale państw członkowskich.
Artykuł  7
1.
Niniejszym uchyla się rozporządzenie (WE) nr 2597/95.
2.
Odesłania do uchylonego rozporządzenia traktuje się jak odesłania do niniejszego rozporządzenia i odczytuje zgodnie z tabelą korelacji w załączniku VIII.
Artykuł  8

Niniejsze rozporządzenie wchodzi w życie dwudziestego dnia po jego opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

Niniejsze rozporządzenie wiąże w całości i jest bezpośrednio stosowane we wszystkich państwach członkowskich.

Sporządzono w Strasburgu dnia 11 marca 2009 r.

W imieniu Parlamentu EuropejskiegoW imieniu Rady
H.-G. PÖTTERINGA.VONDRA
PrzewodniczącyPrzewodniczący

ZAŁĄCZNIKI

ZAŁĄCZNIK  I

 WYKAZ GŁÓWNYCH OBSZARÓW POŁOWOWYCH FAO ORAZ ICH PODREJONÓW, W ODNIESIENIU DO KTÓRYCH NALEŻY PRZEKAZYWAĆ DANE

(Opisy poniższych obszarów i podrejonów znajdują się w załączniku II)

ŚRODKOWO-WSCHODNI ATLANTYK (główny obszar połowowy 34)

34.1.1. Rejon wybrzeża marokańskiego

34.1.2. Rejon wyspiarski - Wyspy Kanaryjskie/Madera

34.1.3. Rejon wybrzeża saharyjskiego 34.2. Północny podobszar oceaniczny

34.3.1. Rejon wybrzeża Zielonego Przylądka

34.3.2. Rejon wyspiarski Zielonego Przylądka

34.3.3. Rejon Sherbro

34.3.4. Rejon zachodniej części Zatoki Gwinejskiej

34.3.5. Rejon środkowej części Zatoki Gwinejskiej

34.3.6. Rejon południowej części Zatoki Gwinejskiej

34.4.1. Rejon południowo-zachodniej części Zatoki Gwinejskiej

34.4.2. Rejon oceaniczny południowo-zachodni

MORZE ŚRÓDZIEMNE I MORZE CZARNE (główny obszar połowowy 37)

37.1.1. Rejon Balearów

37.1.2. Rejon Zatoki Lwiej

37.1.3. Rejon Sardynii

37.2.1. Rejon Morza Adriatyckiego

37.2.2. Rejon Morza Jońskiego

37.3.1. Rejon Morza Egejskiego

37.3.2. Rejon Basenu Lewantyńskiego

37.4.1. Rejon Morza Marmara

37.4.2. Rejon Morza Czarnego

37.4.3. Rejon Morza Azowskiego

POŁUDNIOWO-ZACHODNI ATLANTYK (główny obszar połowowy 41)

41.1.1. Rejon Amazonii

41.1.2. Rejon Natalu

41.1.3. Rejon Salvadoru

41.1.4. Rejon oceaniczny północny

41.2.1. Rejon Santosu

41.2.2. Rejon Rio Grande

41.2.3. Rejon La Platy

41.2.4. Rejon oceaniczny środkowy

41.3.1. Rejon północny Patagonii

41.3.2. Rejon południowy Patagonii

41.3.3. Rejon oceaniczny południowy

POŁUDNIOWO-WSCHODNI ATLANTYK (główny obszar połowowy 47)

47.1.1. Rejon przylądka Palmeirinhas

47.1.2. Rejon przylądka Salinas

47.1.3. Rejon Cunene

47.1.4. Rejon przylądka Cross

47.1.5. Rejon rzeki Orange

47.1.6. Rejon Przylądka Dobrej Nadziei

47.2.1. Rejon środkowy Agulhas

47.2.2. Rejon wschodni Agulhas

47.3. Podobszar oceaniczny południowy

47.4. Podobszar Tristan da Cunha

47.5. Podobszar Wysp Św. Heleny i Wniebowstąpienia

ZACHODNI OCEAN INDYJSKI (główny obszar połowowy 51)

51.1. Podobszar Morza Czerwonego

51.2. Podobszar Zatoki Perskiej

51.3. Podobszar zachodniej części Morza Arabskiego

51.4. Podobszar wschodniej części Morza Arabskiego, Lakkadiwów i Sri Lanki

51.5. Podobszar Somalii, Kenii i Tanzanii

51.6. Podobszar Madagaskaru i Kanału Mozambickiego

51.7. Podobszar oceaniczny

51.8.1. Rejon Marion-Edward

51.8.2. Rejon Zambezi

ZAŁĄCZNIK  II

 ŚRODKOWO-WSCHODNI ATLANTYK (główny obszar połowowy 34)

Załącznik III A przedstawia granice i podobszary, rejony i podrejony środkowo-wschodniego Atlantyku (główny obszar połowowy 34 środkowo-wschodni Atlantyk). Opis obszaru oraz jego podobszarów, rejonów i podrejonów przedstawiony jest poniżej. Środkowo-wschodni Atlantyk obejmuje wszystkie wody Atlantyku rozgraniczone w następujący sposób:

od punktu na znaku wody wysokiej Afryki Północnej 5o36' długości geograficznej zachodniej w kierunku południowo-zachodnim, następującym po znaku wody wysokiej wzdłuż tego wybrzeża, do punktu w Ponta do Padrão (6o04'36" szerokości geograficznej południowej i 12o19'48" długości geograficznej wschodniej) i dalej wzdłuż loksodromy w kierunku północno-zachodnim do pkt 6o00' szerokości geograficznej południowej i 12o00' długości geograficznej wschodniej i dalej na zachód wzdłuż 6o00' szerokości geograficznej południowej do 20o00' długości geograficznej zachodniej i dalej na północ do równika; następnie na zachód do 30o00' długości geograficznej zachodniej i dalej na północ do 5o00' szerokości geograficznej północnej; następnie na zachód do 40o00' długości geograficznej zachodniej; następnie na północ do 36o00' szerokości geograficznej północnej i dalej na wschód do Punta Marroqui do 5o36' długości geograficznej zachodniej; następnie na południe do punktu początkowego na wybrzeżu afrykańskim.

Środkowo-wschodni Atlantyk jest podzielony w następujący sposób:

Podobszar wybrzeża północnego (podobszar 34.1)

a) Rejon wybrzeża marokańskiego (rejon 34.1.1)

Wody leżące między 36o00' a 26o00' szerokości geograficznej północnej i na wschód od linii biegnącej na południe od 36o00' szerokości geograficznej północnej wzdłuż 13o00' długości geograficznej zachodniej do 29o00' szerokości geograficznej północnej, a następnie w kierunku południowo-zachodnim wzdłuż loksodromy do punktu o współrzędnych 26o00' szerokości geograficznej północnej i 16o00' długości geograficznej zachodniej.

b) Rejon wyspiarski - Wyspy Kanaryjskie/Madera (rejon 34.1.2)

Wody leżące między 36o00' a 26o00' szerokości geograficznej północnej oraz między 20o00' długości geograficznej zachodniej oraz linią biegnącą od 36o00' szerokości geograficznej północnej wzdłuż 13o00' długości geograficznej zachodniej do 29o00' szerokości geograficznej północnej, a następnie wzdłuż loksodromy do punktu o współrzędnych geograficznych 26o00' szerokości geograficznej północnej i 16o00' długości geograficznej zachodniej.

c) Rejon wybrzeża saharyjskiego (rejon 34.1.3)

Wody leżące między 26o00' a 19o00' szerokości geograficznej północnej i na wschód od 20o00' długości geograficznej zachodniej.

Północny podobszar oceaniczny (podobszar 34.2)

Wody leżące między 36o00' a 20o00' szerokości geograficznej północnej oraz między 40o00' a 20o00' długości geograficznej zachodniej.

Podobszar wybrzeża południowego (podobszar 34.3)

a) Rejon wybrzeża Zielonego Przylądka (rejon 34.3.1)

Wody leżące między 19o00' a 9o00' szerokości geograficznej północnej oraz na wschód od południka 20o00' długości geograficznej zachodniej.

b) Rejon wyspiarski Zielonego Przylądka (rejon 34.3.2)

Wody leżące między 20o00' a 10o00' szerokości geograficznej północnej oraz między 30o00' a 20o00' długości geograficznej zachodniej.

c) Rejon Sherbro (rejon 34.3.3)

Wody leżące między 9o00' szerokości geograficznej północnej a równikiem oraz między 20o00' a 8o00' długości geograficznej zachodniej.

d) Rejon zachodniej części Zatoki Gwinejskiej (rejon 34.3.4)

Wody leżące na północ od równika oraz między 8o00' długości geograficznej zachodniej a 3o00' długości geograficznej wschodniej.

e) Rejon środkowej części Zatoki Gwinejskiej (rejon 34.3.5)

Wody leżące na północ od równika oraz na wschód od 3o00' długości geograficznej wschodniej.

f) Rejon południowej części Zatoki Gwinejskiej (rejon 34.3.6)

Wody leżące między równikiem a 6o00' szerokości geograficznej południowej oraz na wschód od 3o00' długości geograficznej wschodniej. Rejon ten obejmuje również wody ujścia rzeki Kongo, leżące na południe od 6o00' szerokości geograficznej południowej, oddzielone linią biegnącą od punktu Ponta do Padrão (6o04'36" szerokości geograficznej południowej i 12o19'48" długości geograficznej wschodniej) wzdłuż loksodromy w kierunku północno-zachodnim do punktu 6o00' szerokości geograficznej południowej i 12o00' długości geograficznej wschodniej i dalej na wschód wzdłuż równoleżnika 6o00' do wybrzeża afrykańskiego oraz następnie wzdłuż wybrzeża afrykańskiego do punktu początkowego w Ponta do Padrão.

Południowy podobszar oceaniczny (podobszar 34.4)

a) Rejon południowo-zachodniej części Zatoki Gwinejskiej (rejon 34.4.1)

Wody leżące między równikiem a 6o00' szerokości geograficznej południowej oraz między 20o00' długości geograficznej zachodniej a 3o00' długości geograficznej wschodniej.

b) Południowo-zachodni rejon oceaniczny (rejon 34.4.2)

Wody leżące między 20o00' a 5o00' szerokości geograficznej północnej oraz między 40o00' a 30o00' długości geograficznej zachodniej; wody leżące między 10o00' szerokości geograficznej północnej a równikiem oraz między 30o00' a 20o00' długości geograficznej zachodniej.

MORZE ŚRÓDZIEMNE I MORZE CZARNE (główny obszar połowowy 37)

Załącznik III B przedstawia granice oraz podobszary i rejony Morza Śródziemnego i Morza Czarnego (główny obszar połowowy 37). Opis tego obszaru oraz jego podrejonów znajduje się poniżej.

Obszar statystyczny Morza Śródziemnego oraz Morza Czarnego obejmuje wszystkie wody morskie: a) Morza Śródziemnego; b) morza Marmara; c) Morza Czarnego oraz d) Morza Azowskiego. Wody morskie obejmują słonawe laguny wodne oraz wszelkie inne obszary, na których dominują ryby oraz inne organizmy morskie. Zachodnie i południowo-wschodnie granice są określone w sposób następujący:

a) granica zachodnia: linia biegnąca na południe wzdłuż 5o36' długości geograficznej zachodniej od Punta Marroquí do wybrzeża Afryki;

b) granica południowo-wschodnia: północne (śródziemnomorskie) wejście do Kanału Sueskiego.

PODOBSZARY I REJONY OBSZARU STATYSTYCZNEGO MORZA ŚRÓDZIEMNEGO

Zachodnia część Morza Śródziemnego (podobszar 37.1) obejmuje następujące rejony:

a) Rejon Balearów (rejon 37.1.1)

Wody zachodniej części Morza Śródziemnego ograniczone są linią zaczynającą się od wybrzeża Afryki na wysokości granicy Algierii z Tunezją, biegnącą na północ do 38o00' szerokości geograficznej północnej i dalej na zachód do 8o00' długości geograficznej wschodniej, i dalej na północ do 41o20' szerokości geograficznej północnej, i dalej na zachód wzdłuż loksodromy do wybrzeża kontynentalnego na wschodnim krańcu granicy między Francją i Hiszpanią, następnie wzdłuż wybrzeża Hiszpanii do Punta Marroquí, następnie na południe wzdłuż 5o36' długości geograficznej zachodniej do wybrzeża Afryki i dalej w kierunku wschodnim wzdłuż wybrzeża Afryki do punktu początkowego.

b) Rejon Zatoki Lwiej (rejon 37.1.2)

Wody północno-zachodniej części Morza Śródziemnego ograniczone linią zaczynającą się od wybrzeża kontynentalnego na wschodnim krańcu granicy między Francją i Hiszpanią, biegnącą na wschód wzdłuż loksodromy do 8o00' długości geograficznej wschodniej i 41o20' szerokości geograficznej północnej, następnie na północ wzdłuż linii do wybrzeża kontynentalnego na granicy między Francją i Włochami i dalej w kierunku południowo-zachodnim wzdłuż wybrzeża Francji do punktu początkowego.

c) Rejon Sardynii (rejon 37.1.3)

Wody Morza Tyrreńskiego oraz przyległe wody ograniczone linią zaczynającą się na wybrzeżu Afryki na wysokości granicy Algierii z Tunezją, biegnącą na północ do 38o00' szerokości geograficznej północnej, następnie na zachód do 8o00' długości geograficznej wschodniej i dalej na północ do 41o20' szerokości geograficznej północnej, i dalej na północ wzdłuż loksodromy do wybrzeża na granicy między Francją i Włochami, następnie wzdłuż wybrzeża Włoch do 38o00' szerokości geograficznej północnej, następnie na zachód wzdłuż 38o00' szerokości geograficznej północnej do wybrzeża Sycylii, następnie wzdłuż północnego wybrzeża Sycylii do Trapani, następnie wzdłuż loksodromy do przylądka Bon, a następnie na zachód wzdłuż wybrzeża Tunezji do punktu początkowego.

Środkowa część Morza Śródziemnego (podobszar 37.2) obejmuje następujące rejony:

a) Rejon Morza Adriatyckiego (rejon 37.2.1)

Wody Morza Adriatyckiego na północ od linii biegnącej od granicy między Albanią i Czarnogórą na wschodnim wybrzeżu Morza Adriatyckiego na zachód do przylądka Gargano na wybrzeżu Włoch.

b) Rejon Morza Jońskiego (rejon 37.2.2)

Wody środkowej części Morza Śródziemnego oraz przylegające wody rozgraniczone linią zaczynającą się na 25o00' długości geograficznej wschodniej na wybrzeżu północnej Afryki, biegnącą na północ do 34o00' szerokości geograficznej północnej, następnie na zachód do 23o00' długości geograficznej wschodniej, a następnie na północ do wybrzeża Grecji, następnie wzdłuż zachodniego wybrzeża Grecji oraz wybrzeża Albanii do granicy między Albanią a Czarnogórą, następnie na zachód do przylądka Gargano na wybrzeżu Włoch, następnie wzdłuż wybrzeża Włoch do 38o00' szerokości geograficznej północnej i dalej na zachód wzdłuż 38o00' szerokości geograficznej północnej do wybrzeża Sycylii, następnie wzdłuż północnego wybrzeża Sycylii do Trapani, i dalej wzdłuż loksodromy od Trapani do przylądka Bon, następnie na wschód, wzdłuż wybrzeża północnej Afryki do punktu początkowego.

Wschodnia część Morza Śródziemnego (podobszar 37.3) obejmuje następujące rejony:

a) Rejon Morza Egejskiego (rejon 37.3.1)

Wody Morza Egejskiego oraz wody przylegające, rozgraniczone linią zaczynającą się na południowym wybrzeżu Grecji na 23o00' długości geograficznej wschodniej i biegnącą na południe do 34o00' szerokości geograficznej północnej, następnie na wschód do 29o00' długości geograficznej wschodniej i dalej na północ do wybrzeża Turcji, następnie wzdłuż zachodniego wybrzeża Turcji do Kum Kale, następnie wzdłuż linii biegnącej od Kum Kale do przylądka Hellas, następnie wzdłuż wybrzeża Turcji i Grecji do punktu początkowego.

b) Rejon Basenu Lewantyńskiego (rejon 37.3.2)

Wody Morza Śródziemnego na wschód od linii zaczynającej się na 25o00' długości geograficznej wschodniej na wybrzeżu północnej Afryki, biegnącej na północ do 34o00' szerokości geograficznej północnej; i dalej na wschód do 29o00' długości geograficznej wschodniej, i dalej na północ do wybrzeża Turcji, następnie wzdłuż wybrzeży Turcji i innych krajów wschodniej części Morza Śródziemnego do punktu początkowego.

Morze Czarne (podobszar 37.4) obejmuje następujące rejony:

a) Rejon morza Marmara (rejon 37.4.1)

Wody morza Marmara rozgraniczone na zachodzie linią biegnącą od przylądka Hellas do Kum Kale przy wejściu do cieśniny Dardanele oraz na wschodzie linią biegnącą przez Bosfor od Kumdere.

b) Rejon Morza Czarnego (rejon 37.4.2)

Wody Morza Czarnego oraz przylegające wody rozgraniczone na południowym zachodzie linią biegnącą przez Bosfor od Kumdere oraz rozgraniczone na północnym wschodzie linią biegnącą od przylądka Takil na Półwyspie Kerczeńskim do przylądka Panagija na Półwyspie Tamańskim.

c) Rejon Morza Azowskiego (rejon 37.4.3)

Wody Morza Azowskiego na północ od linii biegnącej wzdłuż południowego wejścia do Cieśniny Kerczeńskiej, zaczynającej się od przylądka Takil na 45o06' szerokości geograficznej północnej i 36o27' długości geograficznej wschodniej na Półwyspie Kerczeńskim i biegnącej przez cieśninę do przylądka Panagija na 45o06' szerokości geograficznej północnej i 36o38' długości geograficznej wschodniej na Półwyspie Tamańskim.

POŁUDNIOWO-ZACHODNI ATLANTYK (główny obszar połowowy 41)

Załącznik III C przedstawia granice oraz rejony południowo-zachodniego Atlantyku (główny obszar połowowy 41).

Opis tych obszarów znajduje się poniżej.

Południowo-zachodni Atlantyk (główny obszar połowowy 41) określa się jako wody rozgraniczone przez linię zaczynającą się na wybrzeżu Ameryki Południowej, biegnącą na wschód wzdłuż równoleżnika 5o00' szerokości geograficznej północnej do południka 30o00' długości geograficznej zachodniej, następnie na południe do równika, następnie na wschód do południka 20o00' długości geograficznej zachodniej i dalej na południe do równoleżnika 50o00' szerokości geograficznej południowej, i dalej na zachód do południka 50o00' długości geograficznej zachodniej, następnie na południe do równoleżnika 60o00' szerokości geograficznej południowej, następnie na zachód do południka 67o16' długości geograficznej zachodniej, i dalej na północ do punktu o 56o22' szerokości geograficznej południowej i 67o16' długości geograficznej zachodniej, i dalej na wschód wzdłuż linii na 56o22' szerokości geograficznej południowej do punktu o współrzędnych 65o43' długości geograficznej zachodniej i dalej wzdłuż linii łączącej punkty o 55o22' szerokości geograficznej południowej i 65o43' długości geograficznej zachodniej, o 55o11' szerokości geograficznej południowej i 66o04' długości geograficznej zachodniej, o 55o07' szerokości geograficznej południowej i 66o25' długości geograficznej zachodniej, następnie w kierunku północnym wzdłuż wybrzeża Ameryki Południowej do punktu początkowego.

Południowo-zachodni Atlantyk jest podzielony na następujące rejony:

Rejon Amazonii (rejon 41.1.1)

Wszystkie wody oddzielone linią zaczynającą się na wybrzeżu Ameryki Południowej na 5o00' szerokości geograficznej północnej, biegnącą wzdłuż tego równoleżnika aż do miejsca, w którym styka się on z południkiem 40o00' długości geograficznej zachodniej, i dalej na południe do punktu stycznego z wybrzeżem Brazylii, następnie w kierunku północno-zachodnim wzdłuż wybrzeża Ameryki Południowej do punktu początkowego.

Rejon Natalu (rejon 41.1.2)

Wody rozgraniczone linią biegnącą na północ od wybrzeża Brazylii wzdłuż południka 40o00' długości geograficznej zachodniej do miejsca, w którym styka się on z równikiem, i dalej na wschód wzdłuż równika do południka 32o00' długości geograficznej zachodniej, następnie na południe do równoleżnika 10o00' szerokości geograficznej południowej, następnie na zachód do miejsca, w którym równoleżnik 10o00' szerokości geograficznej południowej styka się z wybrzeżem Ameryki Południowej, a następnie w kierunku północnym wzdłuż wybrzeża Ameryki Południowej do punktu początkowego.

Rejon Salvadoru (rejon 41.1.3)

Wody rozgraniczone linią biegnącą na wschód od wybrzeża Ameryki Południowej na 10o00' szerokości geograficznej południowej do miejsca, w którym równoleżnik ten styka się z południkiem 35o00' długości geograficznej zachodniej, i dalej na południe do równoleżnika 20o00' szerokości geograficznej południowej, następnie na zachód wzdłuż tego równoleżnika do wybrzeża Ameryki Południowej, następnie w kierunku północnym wzdłuż wybrzeża Ameryki Południowej do punktu początkowego.

Rejon oceaniczny północny (rejon 41.1.4)

Wody rozgraniczone linią biegnącą na wschód od punktu o 5o00' szerokości geograficznej północnej i 40o00' długości geograficznej zachodniej do południka 30o00' długości geograficznej zachodniej i dalej na południe do równika, następnie na wschód do południka 20o00' długości geograficznej zachodniej, następnie na południe do równoleżnika 20o00' szerokości geograficznej południowej, następnie na zachód do południka 35o00' długości geograficznej zachodniej, i dalej na północ do równoleżnika 10o00' szerokości geograficznej południowej, następnie na wschód do południka 32o00' długości geograficznej zachodniej, i dalej na północ do równika, a następnie na zachód do południka 40o00' długości geograficznej zachodniej, następnie na północ do punktu początkowego.

Rejon Santosu (rejon 41.2.1)

Wody rozgraniczone linią biegnącą na wschód od wybrzeża Ameryki Południowej wzdłuż równoleżnika na 20o00' szerokości geograficznej południowej do punktu, w którym styka się on z południkiem 39o00' długości geograficznej zachodniej, i dalej na południe do równoleżnika 29o00' szerokości geograficznej południowej, następnie na zachód wzdłuż tego równoleżnika do wybrzeża Ameryki Południowej, i dalej w kierunku północnym wzdłuż wybrzeża Ameryki Południowej do punktu początkowego.

Rejon Rio Grande (rejon 41.2.2)

Wody rozgraniczone linią biegnącą na wschód od wybrzeża Ameryki Południowej wzdłuż równoleżnika na 29o00' szerokości geograficznej południowej do punktu, w którym styka się on z południkiem 45o00' długości geograficznej zachodniej, następnie na południe do równoleżnika na 34o00' szerokości geograficznej południowej i dalej na zachód wzdłuż tego równoleżnika do wybrzeża Ameryki Południowej, następnie w kierunku północnym wzdłuż wybrzeża Ameryki Południowej do punktu początkowego.

Rejon La Platy (Platense) (rejon 41.2.3)

Wody rozgraniczone linią na wschód od wybrzeża Ameryki Południowej wzdłuż równoleżnika na 34o00' szerokości geograficznej południowej do miejsca, w którym ten równoleżnik styka się z południkiem 50o00' długości geograficznej zachodniej, i dalej na południe do równoleżnika 40o00' szerokości geograficznej południowej, następnie na zachód wzdłuż tego równoleżnika do wybrzeża Ameryki Południowej, następnie w kierunku północnym wzdłuż wybrzeża Ameryki Południowej do punktu początkowego.

Rejon środkowy oceaniczny (rejon 41.2.4)

Wody rozgraniczone linią biegnącą na wschód od punktu o współrzędnych 20o00' szerokości geograficznej południowej i 39o00' długości geograficznej zachodniej do południka 20o00' długości geograficznej zachodniej i dalej na południe do równoleżnika 40o00' szerokości geograficznej południowej, następnie na zachód do południka 50o00' długości geograficznej zachodniej, i dalej na północ do równoleżnika 34o00' szerokości geograficznej południowej, następnie na wschód do południka 45o00' długości geograficznej zachodniej, i dalej na północ do równoleżnika 29o00' szerokości geograficznej południowej, następnie na wschód do południka 39o00' długości geograficznej zachodniej, następnie na północ do punktu początkowego.

Rejon północny Patagonii (rejon 41.3.1)

Wody rozgraniczone linią na wschód od wybrzeża Ameryki Południowej na 40o00' szerokości geograficznej południowej do miejsca, w którym styka się on z południkiem 50o00' długości geograficznej zachodniej, i dalej na południe do równoleżnika 48o00' szerokości geograficznej południowej, następnie na zachód wzdłuż tego równoleżnika do wybrzeża Ameryki Południowej, następnie w kierunku północnym wzdłuż wybrzeża Ameryki Południowej do punktu początkowego.

Rejon południowy Patagonii (rejon 41.3.2)

Wody rozgraniczone linią biegnącą na wschód od wybrzeży Ameryki Południowej na 48o00' szerokości geograficznej południowej do miejsca, w którym równoleżnik ten styka się z południkiem 50o00' długości geograficznej zachodniej, następnie na południe do równoleżnika 60o00' szerokości geograficznej południowej, i dalej na zachód wzdłuż tego równoleżnika do południka 67o16' długości geograficznej zachodniej, następnie na północ do punktu o współrzędnych geograficznych 56o22' szerokości geograficznej południowej i 67o16' długości geograficznej zachodniej, i dalej wzdłuż linii loksodromicznej łączącej punkty o współrzędnych geograficznych: 56o22' szerokości geograficznej południowej i 65o43' długości geograficznej zachodniej; 55o22' szerokości geograficznej południowej i 65o43' długości geograficznej zachodniej; 55o11' szerokości geograficznej południowej i 66o04' długości geograficznej zachodniej; 55o07' szerokości geograficznej południowej i 66o25' długości geograficznej zachodniej, i dalej w kierunku północnym wzdłuż wybrzeży Ameryki Południowej do punktu początkowego.

Rejon oceaniczny południowy (rejon 41.3.3)

Wody rozgraniczone linią biegnącą na wschód od punktu o współrzędnych 40o00' szerokości geograficznej południowej i 50o00' długości geograficznej zachodniej do południka 20o00' długości geograficznej zachodniej, następnie na południe do równoleżnika 50o00' szerokości geograficznej południowej, i dalej na północ do punktu początkowego

POŁUDNIOWO-WSCHODNI ATLANTYK (główny obszar połowowy 47)

Załącznik III D przedstawia granice i podrejony południowo-wschodniego Atlantyku. Opis obszaru konwencji ICSEAF przedstawiony jest poniżej.

Południowo-wschodni Atlantyk (główny obszar połowowy 47) obejmuje wody odgraniczone linią zaczynającą się w punkcie o współrzędnych 6o04'36" szerokości geograficznej południowej i 12o19'48" długości geograficznej wschodniej i dalej w kierunku północno-zachodnim wzdłuż loksodromy do punktu przecięcia się południka 12o00' długości geograficznej wschodniej z równoleżnikiem 6o00' szerokości geograficznej południowej, i dalej na zachód wzdłuż tego równoleżnika do południka 20o00' długości geograficznej zachodniej, następnie na południe wzdłuż tego południka do równoleżnika 50o00' szerokości geograficznej południowej, następnie na wschód wzdłuż tego równoleżnika do południka 30o00' długości geograficznej wschodniej, i dalej na północ wzdłuż tego południka do wybrzeża kontynentu afrykańskiego, następnie w kierunku zachodnim wzdłuż tego wybrzeża do punktu początkowego.

Południowo-wschodni Atlantyk (główny obszar połowowy 47) jest podzielony w następujący sposób:

Podobszar wybrzeża zachodniego (podobszar 47.1)

a) Rejon przylądka Palmeirinhas (rejon 47.1.1)

Wody leżące między 6o00' a 10o00' szerokości geograficznej południowej oraz na wschód od 10o00' długości geograficznej wschodniej. Z tego rejonu wykluczone są wody ujścia rzeki Kongo, tj. wody leżące na północny wschód od linii biegnącej od Ponta do Padrão (6o04'36" szerokości geograficznej południowej i 12o19'48" długości geograficznej wschodniej) do punktu o współrzędnych geograficznych 6o00' szerokości geograficznej południowej i 12o00' długości geograficznej wschodniej.

b) Rejon przylądka Salinas (rejon 47.1.2)

Wody leżące między 10o00' a 15o00' szerokości geograficznej południowej oraz na wschód od 10o00' długości geograficznej wschodniej.

c) Rejon Cunene (rejon 47.1.3)

Wody leżące między 15o00' a 20o00' szerokości geograficznej południowej oraz na wschód od 10o00' długości geograficznej wschodniej.

d) Rejon przylądka Cross (rejon 47.1.4)

Wody leżące między 20o00' a 25o00' szerokości geograficznej południowej oraz na wschód od 10o00' długości geograficznej wschodniej.

e) Rejon rzeki Orange (rejon 47.1.5)

Wody leżące między 25o00' a 30o00' szerokości geograficznej południowej oraz na wschód od 10o00' długości geograficznej wschodniej.

f) Rejon Przylądka Dobrej Nadziei (rejon 47.1.6)

Wody leżące między 30o00' a 40o00' szerokości geograficznej południowej oraz między 10o00' a 20o00' długości geograficznej wschodniej.

Podobszar Agulhas środkowy (podobszar 47.2)

a) Rejon środkowy Agulhas (rejon 47.2.1)

Wody leżące na północ od 40o00' szerokości geograficznej południowej oraz między 20o00' a 25o00' długości geograficznej wschodniej.

b) Rejon wschodni Agulhas (rejon 47.2.2)

Wody leżące na północ od 40o00' szerokości geograficznej południowej oraz między 25o00' a 30o00' długości geograficznej wschodniej.

Podobszar oceaniczny południowy (podobszar 47.3)

Wody leżące między 40o00' a 50o00' szerokości geograficznej południowej oraz między 10o00' a 30o00' długości geograficznej wschodniej.

Podobszar Tristan da Cunha (podobszar 47.4)

Wody leżące między 20o00' a 50o00' szerokości geograficznej południowej oraz między 20o00' długości geograficznej zachodniej a 10o00' długości geograficznej wschodniej.

Podobszar Wysp Św. Heleny i Wniebowstąpienia (podobszar 47.5)

Wody leżące między 6o00' a 20o00' szerokości geograficznej południowej oraz między 20o00' długości geograficznej zachodniej a 10o00' długości geograficznej wschodniej.

ZACHODNI OCEAN INDYJSKI (główny obszar połowowy 51)

Zachodni Ocean Indyjski obejmuje ogólnie:

a) Morze Czerwone;

b) Zatokę Adeńską;

c) zatokę między wybrzeżem Iranu a Półwyspem Arabskim;

d) Morze Arabskie;

e) tę część Oceanu Indyjskiego, która obejmuje Kanał Mozambicki, leżącą między południkami 30o00' a 80o00' długości geograficznej wschodniej oraz na północ od linii konwergencji antarktycznej, łącznie z wodami wokół Sri Lanki.

Załącznik III E przedstawia granice i podrejony zachodniego Oceanu Indyjskiego (główny obszar połowowy 51).

Zachodni Ocean Indyjski określa się jako posiadający następujące granice:

– granica z Morzem Śródziemnym: północne wejście do Kanału Sueskiego,

– zachodnia granica morska: linia zaczynająca się na wybrzeżu Afryki na 30o00' długości geograficznej wschodniej oraz biegnąca w kierunku południowym do 45o00' szerokości geograficznej południowej,

– wschodnia granica morska: loksodroma zaczynająca się na południowo-wschodnim wybrzeżu Indii (przylądek Calimere) oraz biegnąca w kierunku północno-wschodnim do miejsca, w którym styka się z punktem o współrzędnych geograficznych 82o00' długości geograficznej wschodniej i 11o00' szerokości geograficznej północnej, następnie biegnąca na wschód do południka 85o00' długości geograficznej wschodniej, następnie na południe do równoleżnika 3o00' szerokości geograficznej północnej, następnie na zachód do południka 80o00' długości geograficznej wschodniej, i dalej na południe do równoleżnika 45o00' szerokości geograficznej południowej,

– południowa granica: linia biegnąca wzdłuż równoleżnika 45o00' szerokości geograficznej południowej od 30o00' do 80o00' długości geograficznej wschodniej.

Zachodni Ocean Indyjski jest podzielony w następujący sposób:

Podobszar Morza Czerwonego (podobszar 51.1)

– Granica północna: północne wejście do Kanału Sueskiego.

– Granica południowa: loksodroma od granicy między Etiopią a Republiką Dżibuti na wybrzeżu Afryki, poprzez cieśninę Bab-al-Mandab, do granicy między byłą Jemeńską Republiką Arabską a byłą Ludowo-Demokratyczną Republiką Jemenu na Półwyspie Arabskim.

Podobszar Zatoki Perskiej (podobszar 51.2)

Wyjście z Zatoki Perskiej (cieśnina Ormuz) jest zamknięta linią zaczynającą się na północnym krańcu Ra's Musandam i biegnącą na wschód do wybrzeża Iranu.

Podobszar zachodniej części Morza Arabskiego (podobszar 51.3)

Wschodnia i południowa granica są linią biegnącą od granicy Iranu z Pakistanem na wybrzeżu Azji na południe do równoleżnika 20o00' szerokości geograficznej północnej, następnie na wschód do południka 65o00' długości geograficznej wschodniej, następnie na południe do równoleżnika 10o00' szerokości geograficznej północnej, i dalej na zachód do wybrzeża Afryki; pozostałe granice morskie są wspólnymi granicami z podobszarami 51.1 i 51.2 (zob. wyżej).

Podobszar wschodniej części Morza Arabskiego, Lakkadiwów i Sri Lanki (podobszar 51.4)

Granica morska jest linią zaczynającą się na wybrzeżu Azji na granicy Iranu z Pakistanem i biegnącą na południe do równoleżnika 20o00' szerokości geograficznej północnej, i dalej na wschód do południka 65o00' długości geograficznej wschodniej, następnie na południe do równoleżnika 10o00' szerokości geograficznej południowej, następnie na wschód do południka 80o00' długości geograficznej wschodniej, i dalej na północ do równoleżnika 3o00' szerokości geograficznej północnej, następnie na wschód do południka 85o00' długości geograficznej wschodniej, i dalej na północ do równoleżnika 11o00' szerokości geograficznej północnej, następnie na zachód do południka 82o00' długości geograficznej wschodniej, i dalej wzdłuż loksodromy w kierunku południowo-zachodnim do południowo-wschodniego wybrzeża Indii (przylądek Calimere).

Podobszar Somalii, Kenii i Tanzanii (podobszar 51.5)

Linia zaczynająca się na wybrzeżu Somalii na 10o00' szerokości geograficznej północnej, biegnąca na wschód do południka 65o00' długości geograficznej wschodniej, następnie na południe do równoleżnika 10o00' szerokości geograficznej południowej, i dalej na zachód do południka 45o00' długości geograficznej wschodniej, następnie na południe do równoleżnika 10o28' szerokości geograficznej południowej, i dalej na zachód do wschodnich wybrzeży Afryki między Ras Mwambo (na północy) i Mwambo Village (na południu).

Podobszar Madagaskaru i Kanału Mozambickiego (podobszar 51.6)

Linia zaczynająca się na wybrzeżu wschodnim Afryki między Ras Mwambo (na północy) i Mwambo Village (na południu) na 10o28' szerokości geograficznej południowej i biegnie na wschód do południka 45o00' długości geograficznej wschodniej, i dalej na północ do równoleżnika 10o00' szerokości geograficznej południowej, następnie na wschód do południka 55o00' długości geograficznej wschodniej, następnie na południe do równoleżnika 30o00' szerokości geograficznej południowej, i dalej na zachód do południka 40o00' długości geograficznej wschodniej, następnie na północ do wybrzeża Mozambiku.

Podobszar oceaniczny (zachodni Ocean Indyjski) (podobszar 51.7)

Linia zaczynająca się w punkcie o współrzędnych geograficznych 10o00' szerokości geograficznej południowej i 55o00' długości geograficznej wschodniej, biegnąca na wschód do południka 80o00' długości geograficznej wschodniej, następnie na południe do równoleżnika 45o00' szerokości geograficznej południowej, i dalej na zachód do południka 40o00' długości geograficznej wschodniej, następnie na północ do równoleżnika 30o00' szerokości geograficznej południowej, i dalej na wschód do południka 55o00' długości geograficznej wschodniej, następnie na północ do pozycji początkowej na równoleżniku 10o00' szerokości geograficznej południowej.

Podobszar Mozambiku (podobszar 51.8)

Ten podobszar obejmuje wody leżące na północ od równoleżnika 45o00' szerokości geograficznej południowej oraz między południkami 30o00' a 40o00' długości geograficznej wschodniej. Podobszar ten jest podzielony na dwa rejony.

Rejon Marrion-Edward (rejon 51.8.1)

Wody leżące między równoleżnikami 40o00' a 50o00' szerokości geograficznej południowej oraz południkami 30o00' a 40o00' długości geograficznej wschodniej.

Rejon Zambezi (rejon 51.8.2)

Wody leżące na północ od równoleżnika 40o00' szerokości geograficznej południowej oraz między południkami 30o00' a 40o00' długości geograficznej wschodniej.

ZAŁĄCZNIK  III

 A: ŚRODKOWO-WSCHODNI ATLANTYK (główny obszar połowowy 34)

grafika

B: MORZE ŚRÓDZIEMNE I MORZE CZARNE (główny obszar połowowy 37)

grafika

C: POŁUDNIOWO-ZACHODNI ATLANTYK (główny obszar połowowy 41)

grafika

D: POŁUDNIOWO-WSCHODNI ATLANTYK (główny obszar połowowy 47)

grafika

E: ZACHODNI OCEAN INDYJSKI (główny obszar połowowy 51)

grafika

ZAŁĄCZNIK  IV

 WYKAZ GATUNKÓW, W ODNIESIENIU DO KTÓRYCH NALEŻY PRZEKAZYWAĆ DANE DLA KAŻDEGO GŁÓWNEGO OBSZARU POŁOWOWEGO

Gatunkami wymienionymi poniżej są gatunki, których połowy zarejestrowano w urzędowych statystykach. Państwa członkowskie powinny przekazywać dane odnoszące się do każdego ze zidentyfikowanych gatunków, o ile takie dane są dostępne. Jeśli poszczególne gatunki nie mogą być zidentyfikowane, dane powinny zostać uśrednione oraz przekazane w pozycji zapewniającej najwyższy stopień szczegółowości.

Uwaga:

"n.e.i."= jest skrótem od "gdzie indziej nieokreślone".

ATLANTYK ŚRODKOWO-WSCHODNI (główny obszar połowowy 34)

grafika

MORZE ŚRÓDZIEMNE ORAZ MORZE CZARNE (główny obszar połowowy nr 37)

grafika

POŁUDNIOWO-ZACHODNI ATLANTYK (główny obszar połowowy nr 41)

grafika

POŁUDNIOWO-WSCHODNI ATLANTYK (główny obszar połowowy nr 47)

grafika

ZACHODNI OCEAN INDYJSKI (główny obszar połowowy nr 51)

grafika

ZAŁĄCZNIK  V

 FORMAT DO PRZEKAZYWANIA DANYCH DOTYCZĄCYCH POŁOWÓW DLA REGIONÓW INNYCH NIŻ ATLANTYK PÓŁNOCNY

Nośniki magnetyczne

Taśmy komputerowe: dziewięciościeżkowe o gęstości 1.600 lub 6.250 BPI z kodowaniem EBCDIC lub ASCII, w miarę możliwości bez etykiety. Jeżeli są opatrzone etykietą, powinien zostać dołączony kod "koniec pliku".

Dyskietki: MS-DOS sformatowane 3,5" 720 K lub dyski 1,4-megabajtowe lub 5,25" 360 K, lub dyski 1,2-megabajtowe.

Format zapisu

Liczba bajtówPozycjaUwagi
1-4Kraj (trzyliterowy kod ISO)np. FRA = Francja
5-6Roknp. 93 = 1993
7-8Obszar połowowy34 = środkowo-wschodni Atlantyk
9-15Rejon3.3 = rejon 3.3
16-18GatunekTrzyliterowy identyfikator
19-26PołówTony metryczne

Uwagi:

a) Pole dotyczące połowu (19-26 bajtów) powinno być wyrównane do prawej strony, ze spacjami z lewej strony. Wszyskie inne pola powinny być wyrównane do lewej strony, ze spacjami po prawej stronie.

b) Połów powinien być zapisany jako równowartość w relacji pełnej wyładunków, w zaokrągleniu do pełnej tony.

c) Ilości (19-26 bajtów) mniejsze niż połowa jednostki powinny być zapisane jako "-1".

d) Nieznane ilości (19-26 bajtów) powinny być zapisane jako "-2".

ZAŁĄCZNIK  VI

  10 FORMAT DLA PRZEKAZYWANIA DANYCH DOTYCZĄCYCH POŁOWÓW NA NOŚNIKACH MAGNETYCZNYCH, DLA REGIONÓW INNYCH NIŻ ATLANTYK PÓŁNOCNY

A. FORMAT KODOWANIA

Dane powinny być przekazywane w zapisach o zróżnicowanej długości z dwukropkiem (:) pomiędzy polami zapisu. Poniżej wymienione pola powinny zostać włączone do każdego zapisu:

ObszarUwagi
KrajTrzyliterowy kod (np. FRA = Francja)
Roknp. 2001 albo 01
Główny obszar połowowy FAOnp. 34 = środkowo-wschodni Atlantyk
Rejonnp. 3.3 = rejon 3.3
GatunekTrzyliterowy identyfikator
PołowyTony

a) Połów jest zapisywany w ekwiwalencie żywej wagi wyładunków z dokładnością do najbliższej tony metrycznej.

b) Ilości poniżej połowy jednostki należy zapisywać jako "-1".

c) Kody państw:

Austria AUT

Belgia BEL

Bułgaria BGR

Cypr CYP

Republika Czeska CZE

Niemcy DEU

Dania DNK

Hiszpania ESP

Estonia EST

Finlandia FIN

Francja FRA

Zjednoczone Królestwo GBR

Anglia i Walia GBRA

Szkocja GBRB

Irlandia Północna GBRC

Grecja GRC

Chorwacja: HRV

Węgry HUN

Irlandia IRL

Islandia ISL

Włochy ITA

Litwa LTU

Luksemburg LUX

Łotwa LVA

Malta MLT

Niderlandy NLD

Norwegia NOR

Polska POL

Portugalia PRT

Rumunia ROU

Słowacja SVK

Słowenia SVN

Szwecja SWE

Turcja TUR

B. METODA PRZEKAZYWANIA DANYCH DO KOMISJI EUROPEJSKIEJ

W możliwie najszerszym zakresie dane powinny być przekazywane w formacie elektronicznym (na przykład załącznik e-mail). Jeżeli to niemożliwe, dopuszcza się przedkładanie plików na dyskietce 3,5" HD.

ZAŁĄCZNIK  VII

 Uchylone rozporządzenie oraz wykaz jego kolejnych zmian

Rozporządzenie Rady (WE) nr 2597/95

(Dz.U. L 270 z 13.11.1995, s. 1)

Rozporządzenie Komisji (WE) nr 1638/2001

(Dz.U. L 222 z 17.8.2001, s. 29)

Rozporządzenie (WE) nr 1882/2003 Parlamentu Europejskiego i Rady

(Dz.U L 284 z 31.10.2003, s. 1) Jedynie załącznik III pkt 57

ZAŁĄCZNIK  VIII

 Tabela korelacji

Rozporządzenie (WE) nr 2597/95Niniejsze rozporządzenie
Artykuł 1Artykuł 1
Artykuł 2Artykuł 2
Artykuł 3Artykuł 3
Artykuł 4 akapit pierwszyArtykuł 4 akapit pierwszy
-Artykuł 4 akapit drugi
Artykuł 4 akapit drugiArtykuł 4 akapit trzeci
Artykuł 5 ust. 1 i 2Artykuł 5 ust. 1 i 2
Artykuł 5 ust. 3-
Artykuł 6 ust. 1Artykuł 6 ust. 1
Artykuł 6 ust. 2Artykuł 6 ust. 2
Artykuł 6 ust. 3-
Artykuł 6 ust. 4Artykuł 6 ust. 3
-Artykuł 7
Artykuł 7Artykuł 8
Załącznik 1Załącznik I
Załącznik 2Załącznik II
Załącznik 3Załącznik III
Załącznik 4Załącznik IV
Załącznik 5Załącznik V
-Załącznik VI
-Załącznik VII
-Załącznik VIII
1 Opinia Parlamentu Europejskiego z dnia 17 czerwca 2008 r. (dotychczas nieopublikowana w Dzienniku Urzędowym) oraz decyzja Rady z dnia 26 lutego 2009 r.
2 Dz.U. L 270 z 13.11.1995, s. 1.
3 Zob. załącznik VII.
4 Dz.U. L 184 z 17.7.1999, s. 23.
5 Dz.U. L 151 z 15.6.1990, s. 1.
6 Art. 2 ust. 5 zmieniony przez art. 1 rozporządzenia nr 1350/2013 z dnia 11 grudnia 2013 r. (Dz.U.UE.L.2013.351.1) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 10 stycznia 2014 r.
7 Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 223/2009 z dnia 11 marca 2009 r. w sprawie statystyki europejskiej oraz uchylające rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE, Euratom) nr 1101/2008 w sprawie przekazywania do Urzędu Statystycznego Wspólnot Europejskich danych statystycznych objętych zasadą poufności, rozporządzenie Rady (WE) nr 322/97 w sprawie statystyk Wspólnoty oraz decyzję Rady 89/382/EWG, Euratom w sprawie ustanowienia Komitetu ds. Programów Statystycznych Wspólnot Europejskich (Dz.U. L 87 z 31.3.2009, s. 164).
8 Art. 5 zmieniony przez art. 1 rozporządzenia nr 1350/2013 z dnia 11 grudnia 2013 r. (Dz.U.UE.L.2013.351.1) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 10 stycznia 2014 r.
9 Art. 6 zmieniony przez art. 1 rozporządzenia nr 1350/2013 z dnia 11 grudnia 2013 r. (Dz.U.UE.L.2013.351.1) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 10 stycznia 2014 r.
10 Załącznik VI zmieniony przez art. 1 ust. 1 lit. i) rozporządzenia Rady nr 517/2013 z dnia 13 maja 2013 r. (Dz.U.UE.L.13.158.1) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lipca 2013 r.

© Unia Europejska, http://eur-lex.europa.eu/
Za autentyczne uważa się wyłącznie dokumenty Unii Europejskiej opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.