Janas Tomasz, Uwarunkowania prawne partnerstwa publiczno-prywatnego

Komentarze praktyczne
Opublikowano: ABC
Status: Nieaktualny, stan prawny na: 27 lutego 2009 r.
Autor:

Uwarunkowania prawne partnerstwa publiczno-prywatnego

PPP – co to jest?

W dobie permanentnego niedoboru środków finansowych w sektorze publicznym, a co za tym idzie znacznego niedoinwestowania wielu obszarów życia społeczno-gospodarczego, realizacja przedsięwzięć w formule tzw. partnerstwa publiczno-prywatnego (ang. Public-Private Partnership) może stanowić jeden z najistotniejszych sposobów na poprawę jakości szeroko rozumianej infrastruktury, w tym także na podniesienie poziomu tzw. usług publicznych.

Ten typ współpracy pomiędzy sektorem publicznym i prywatnym już wkrótce może stać się szansą na znaczne przyspieszenie rozwoju najbiedniejszych regionów Polski, w szczególności w przypadku zastosowania tzw. partnerstwa hybrydowego obejmującego dodatkowo wykorzystanie funduszy pochodzących z Unii Europejskiej.

Partnerstwo publiczno-prywatne jest z powodzeniem stosowane w wielu dziedzinach, które do tej pory uważane były za wyłączny obszar działania władz publicznych takich jak edukacja, infrastruktura drogowa czy też inwestycje mające na celu ochronę i poprawę...

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX