Wołczak Barbara, Czy należności i zobowiązania Funduszu Pracy powinny być wykazywane w sprawozdaniach Rb-N o stanie należności i Rb-Z o stanie zobowiązań według tytułów dłużnych oraz gwarancji i poręczeń, składanych przez powiatowe i wojewódzkie urzędy pracy?

Artykuły
Opublikowano: FK 2009/10/68-70
Autor:
Rodzaj: artykuł

Czy należności i zobowiązania Funduszu Pracy powinny być wykazywane w sprawozdaniach Rb-N o stanie należności i Rb-Z o stanie zobowiązań według tytułów dłużnych oraz gwarancji i poręczeń, składanych przez powiatowe i wojewódzkie urzędy pracy?

Zgodnie z art. 103 ustawy z 20.04.2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy Fundusz Pracy to państwowy fundusz celowy, którego dysponentem jest minister właściwy do spraw pracy. Podstawą gospodarki finansowej Funduszu jest plan finansowy Funduszu Pracy, stanowiący załącznik do ustawy budżetowej, w którym zawarte są przychody i wydatki oraz stan środków Funduszu na początek i koniec roku budżetowego, w tym należności i zobowiązania Funduszu. Obsługa finansowo-księgowa Funduszu Pracy prowadzona jest przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Minister Pracy i Polityki Społecznej przekazuje samorządom województw i powiatów środki Funduszu Pracy na wyodrębniony rachunek bankowy, do wysokości ustalonych według odpowiedniego algorytmu kwot. Środki Funduszu przeznaczane są na realizację programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej oraz innych fakultatywnych zadań w województwie. Delegowane są również na finansowanie...

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX