Nowość W jakim terminie organ ma obowiązek wydać decyzję o wstrzymaniu wypłacania dodatku mieszkaniowego gdy gospodarstwo domowe nie opłaca na bieżąco należności za zajmowany lokal mieszkalny?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Matysik Barbara
Odpowiedzi udzielono: 17 czerwca 2024 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

W jakim terminie wójt (burmistrz, prezydent miasta) bądź działający z jego upoważnienia MOPS - ma obowiązek wydać decyzję o wstrzymaniu wypłacania dodatku mieszkaniowego, gdy zaistnieje przesłanka określona w art. 7 ust. 11 ustawy z 21.06.2001 r. o dodatkach mieszkaniowych – dalej u.d.m., tj. gdy gospodarstwo domowe, któremu przyznano dodatek mieszkaniowy nie opłaca na bieżąco należności za zajmowany lokal mieszkalny w okresie korzystania z przyznanego i aktualnie wypłacanego mu dodatku mieszkaniowego?

W rozpatrywanej sprawie zarządca budynku zawiadomił organ (wpływ pisma dnia 21.12.2022 r.) o wystąpieniu bieżących zaległości obejmujących pełne 2 miesiące.

Zakładając, że osoba korzystająca z dodatku mieszkaniowego nie uiści w wyznaczonym terminie zaległych opłat, to w jakim terminie, licząc od dnia wpływu do organu pisma od zarządcy informującego o zaległych płatnościach, organ ma obowiązek wydać decyzję o wstrzymaniu wypłacania dodatku mieszkaniowego i na jakiej podstawie prawnej?

Proszę wskazać konkretne jednostki redakcyjne, ponieważ ustawa o dodatkach mieszkaniowych obliguje organ w powyższej sytuacji do wydania decyzji wstrzymującej wypłacanie dodatku mieszkaniowego, natomiast nie wskazuje terminu w którym należy taką decyzję wydać (art. 7 ust. 11 u.d.m.).

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX