W jakiej procedurze udzielić zamówienia na usługi społeczne, jeżeli wartość zamówienia jest wyższa niż 30.000 euro, ale poniżej progu 750.000 euro?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Wolski Mariusz
Odpowiedzi udzielono: 23 listopada 2020 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

W jakiej procedurze należy udzielić zamówienia na usługi społeczne poniżej progu 750 000 euro, jeżeli zachodzą okoliczności określone w art. 67 ust. 1 p.z.p.?

Zamawiający (uczelnia wyższa) zobowiązana jest do przeprowadzenia postępowania na usługę polegającą na organizacji i monitorowaniu pracy absolwenta studiów kierunku położnictwo przez okres 2 lat. W ramach zamówienia Uczelnia pokrywa pracodawcy koszty: wynagrodzenia dla opiekuna z tytułu sprawowania opieki nad absolwentem oraz koszty organizacyjne. Zamówienie współfinansowane jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Wartość zamówienia wynosi 170.000 euro. Przedmiot zamówienia został przez nas sklasyfikowany, jako usługi społeczne (CPV 80000000-4), do którego maja zastosowanie przepisy art. 138o p.z.p. Zgodnie z założeniami projektu absolwenci wybierali sobie pracodawcę według własnych prewencji przy pomocy doradcy zawodowego. Obecnie absolwenci mają już zawarte umowy o pracę z różnymi pracodawcami, w różnych częściach Polski, które zawierali samodzielnie. Uczelnia zobowiązana jest do zawarcia umowy z tymi pracodawcami stosując przepisy ustawy p.z.p.

Czy w tej sytuacji uczelnia powinna zastosować tryb z wolnej ręki na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. a p.z.p., czy udzielić zamówienia na podstawie art. 138o p.z.p. po negocjacjach z jednym wykonawcą?

Czy zastosować dwie podstawy prawne?

Czym różnią się te procedury?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX