W jakiej formie należy dołączyć do dokumentacji medycznej dziecka wymaganą przepisami fotografię dziecka służącą jego identyfikacji?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2012 r.
Autor odpowiedzi: Sieńko Agnieszka
Odpowiedzi udzielono: 15 lutego 2010 r.

PYTANIE

W rozporządzeniu w sprawie szczegółowych warunków i trybu zaopatrywania dzieci narodzonych w szpitalu oraz dzieci w wieku do 7 lat przyjmowanych do szpitala w znaki tożsamości oraz zasad postępowania w razie stwierdzenia braku tych znaków, zapisano, że dokumentacja fotograficzna składa się ze zdjęcia dziecka i zbliżenia jego twarzy, wykonanych na błonach negatywowych barwnych lub w formie zapisu cyfrowego z kompresją JPEG oraz że dokumentację fotograficzną dołącza się do dokumentacji medycznej dziecka.

Czy zapis ten oznacza, że w dokumentacji medycznej przechowywane musi być zdjęcie w postaci błony negatywowej barwnej (a nie odbitki wykonanej z takiego negatywu)?

Poza tym nasuwają się pytania dotyczące dokumentacji fotograficznej w formie zapisu cyfrowego:

- czy może być zdjęcie czarno-białe (z zapisu wynika, że tak);

- czy może być użyta inna forma kompresji (np. PNG, TIFF, DNG, itp.) (z zapisu wynika, że nie);

- w jakiej formie cyfrowy zapis ma być dołączony do dokumentacji medycznej - czy muszą to być odbitki wykonane na papierze, czy też jako zapis cyfrowy na nośniku (na dyskietce, karcie pamięci, itp.)?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX