W jakich trybach zamawiający może udzielić zamówienia na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej przebudowy i remontu zabytkowego budynku wraz z pełnieniem funkcji nadzoru autorskiego?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Wolski Mariusz
Odpowiedzi udzielono: 11 marca 2024 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy w opisanej poniżej sytuacji zachodzi przesłanka z art. 153 pkt 2 p.z.p. do zastosowania trybu negocjacji z ogłoszeniem lub dialogu konkurencyjnego, z wyłączeniem stosowania przepisu art. 325 ust. 2 p.z.p. (konkurs)?

Czy oba te tryby (dialog konkurencyjny, negocjacje z ogłoszeniem) można stosować zamiennie (identyczne przesłanki)?

Czy do zastosowania trybów negocjacyjnych, poza przesłanką z art. 153 pkt 2 p.z.p., zamawiający dodatkowo musi wykazać szczególnie złożony charakter prac projektowych, innowacyjność itp., a także fakt, iż z uwagi na złożoność zamówienia i jego szczególne warunki, nie jest możliwe precyzyjne określenie przedmiotu zamówienia i wymaga to szczegółowych negocjacji z poszczególnymi wykonawcami?

Przedmiotem postępowania jest opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej przebudowy i remontu zabytkowego budynku, wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego. Zakres dokumentacji ma obejmować: architekturę, konstrukcję, instalacje: elektryczne, teletechniczne (niskoprądowe), sanitarne, zagospodarowanie terenu. Wartość szacunkowa zamówienia przekracza progi unijne. Przedmiot zamówienia nie będzie zawierać rozwiązań innowacyjnych. Zamawiający posiada wykonaną koncepcję przebudowy i remontu budynku z podziałem na etapy wykonawcze, z uwzględnieniem przebiegu tras wentylacji, klimatyzacji, podziałem na strefy ppoż, koncepcja jest uzgodniona przez konserwatora zabytków, specjalistę ds. bezpieczeństwa pożarowego, zostały wykonane badania stratygraficzne na elewacji budynku. Budynek jest pod nadzorem konserwatora zabytków z określonymi wymaganiami, do którego zostały wydane zalecenia.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX