W jaki sposób zamawiający powinien ustalić projektowane postanowienia umowy w zakresie kredytu w rachunku bieżącym, aby nie doszło do naruszenia przepisów PZP, jeżeli w momencie wszczęcia postępowania nie jest w stanie wskazać jego minimalnej wartości?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Wolski Mariusz
Odpowiedzi udzielono: 10 maja 2023 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Zamawiający zamierza przeprowadzić postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego zgodnie z przepisami p.z.p. na bankową obsługę budżetu powiatu przez okres 4 lat. Przedmiot zamówienia obejmował będzie możliwość uruchomienia kredytu w rachunku bieżącym do wysokości określonej corocznie w stosownej uchwale Rady Powiatu, służącego do pokrycia występującego w ciągu roku deficytu budżetu jednostki samorządu terytorialnego, który zostanie spłacony w tym samym roku budżetowym, w którym zostanie zaciągnięty. Uruchomienie kredytu i jego wartość w poszczególnych latach zależeć będzie od sytuacji finansowej zamawiającego w danym roku. Możliwa jest również sytuacja, w której zamawiający nie będzie potrzebował kredytu w rachunku bieżącym przez cały okres trwania obsługi.

W jaki sposób zamawiający powinien ustalić projektowane postanowienia umowy w zakresie kredytu w rachunku bieżącym, aby nie doszło do naruszenia art. 433 pkt 4 p.z.p., jeżeli w momencie wszczęcia postępowania nie jest w stanie wskazać jego minimalnej wartości?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX