W jaki sposób zachować ciągłość obowiązywania umowy z NFZ w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej (dermatologia) jeśli od 1 stycznia 2012 r. lekarz prowadzący praktykę nie będzie spełniał warunków określonych w przedmiotowym rozporządzeniu?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Nieaktualne, stan prawny na: 29 kwietnia 2018 r.
Autor odpowiedzi: Paszkowski Artur
Odpowiedzi udzielono: 29 lipca 2011 r.

PYTANIE

W związku z ustawą o działalności leczniczej oraz rozporządzeniem w sprawie świadczeń gwarantowanych w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, w którym zgodnie z § 8 ust. 2 zawarte przed dniem wejścia w życie rozporządzenia umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej są realizowane na dotychczasowych zasadach do dnia 31 grudnia 2011 r. zwracam się z zapytaniem, czy istnieje możliwość kontynuacji po 31 grudnia 2011 r. umowy o udzielanie świadczeń zdrowotnych przez lekarza dermatologa ze specjalizacją I stopnia w ramach indywidualnej specjalistycznej praktyki lekarskiej na dotychczasowych zasadach?

Czy w przypadku braku takiej możliwości przekształcenie działalności gospodarczej z praktyki na podmiot leczniczy (dawny NZOZ) i zatrudnienie lekarza specjalisty może się odbyć w sposób bezpośredni przez założenie podmiotu leczniczego przez właściciela praktyki, aby zachowana była kontynuacja dotychczasowej umowy na ambulatoryjne świadczenia specjalistyczne?

Jaka forma przekształcenia indywidualnej specjalistycznej praktyki lekarskiej będzie wymagana przez NFZ od 1 stycznia 2012 r. dla zachowania ciągłości zawartej umowy o udzielnie ambulatoryjnych świadczeń zdrowotnych?

Jak dokonać przekształcenia w opisanej sytuacji dla zachowania ciągłości umowy z NFZ?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX