W jaki sposób pracownik powinien wykazać, że ukończone studia obejmują co najmniej 1700 godzin w zakresie elektroradiologii?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Nieaktualne, stan prawny na: 4 września 2023 r.
Autor odpowiedzi: Kociemba Alicja
Odpowiedzi udzielono: 30 października 2021 r.

PYTANIE

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 lipca 2011 r. w sprawie kwalifikacji wymaganych od pracowników na poszczególnych rodzajach stanowisk pracy w podmiotach leczniczych niebędących przedsiębiorcami (Dz.U. poz. 896), kwalifikacje wymagane na stanowisku asystenta elektroradiologii (załącznik nr 1, poz 79) to "ukończenie studiów wyższych na kierunku lub w specjalności elektroradiologia obejmujących co najmniej 1700 godzin w zakresie elektroradiologii i uzyskanie tytułu licencjata lub inżyniera". Szpital (SP ZOZ) posiada w swoim regulaminie wynagradzania identyczne zapisy jeżeli chodzi o wymagania na ww. stanowisku. Pracownik szpitala zwrócił się o zmianę stanowiska na asystenta elektroradiologii i przedłożył zaświadczenie o ukończeniu "studiów I stopni, profil praktyczny z ostatecznym wynikiem (...) oraz uzyskaniem tytułu licencjata na kierunku Elektroradiologia". Drugi pracownik przedłożył dyplom "ukończenia studiów pierwszego stopnia na kierunku elektroradiologia w specjalności [brak] w obszarze kształcenia w zakresie nauk medycznych i nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej o profilu ogólnoakademickim i uzyskaniu tytułu zawodowego licencjata".

Czy ukończeniu studiów licencjackich na kierunku elektroradiologii wymaga spełnienia przesłanki "obejmowania co najmniej 1700 godzin w zakresie elektroradiologii"?

Jeśli tak, to czy informacja o spełnieniu przesłanki 1700 godzin powinna znaleźć się na zaświadczeniu/dyplomie z uczelni?

W jaki sposób pracownik ma wykazać spełnienie tej przesłanki?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX