W jaki sposób organ powinien identyfikować miejsce przeznaczenia w związku z nabyciem wewnątrzwspólnotowym pojazdu w kontekście wyjaśnień o bezpośrednim pozostawieniu pojazdu celem dokonania niezbędnych napraw u mechanika?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Karciarz Mateusz
Odpowiedzi udzielono: 13 listopada 2023 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

W związku z koniecznością realizacji dyspozycji art. 140mb pkt 1 w zw. z akt 71 ust. 7 p.r.d. oraz treścią § 1 ust. 2 pkt 4 r.r.o.p. za datę sprowadzenia pojazdu z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej rozumie się podany przez właściciela pojazdu dzień sprowadzenia z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej pojazdu do oznaczonego miejsca przeznaczenia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w związku z nabyciem wewnątrzwspólnotowym pojazdu.

W jaki sposób organ powinien identyfikować "oznaczone miejsce przeznaczenia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej" w kontekście wyjaśnień o bezpośrednim pozostawieniu pojazdu celem dokonania niezbędnych napraw u mechanika na okres powyżej 3 – 4 miesięcy po czym pojazd dopiero dotarł do miejsca przeznaczenia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (miejsca zamieszkania właściciela)?

Czy w sygnalizowanym kontekście składane przez przedsiębiorcę wyjaśnienia o zakupie pojazdu poza granicami kraju w celu jego dalszej sprzedaży, może być w ogóle identyfikowane jako nie sprowadzenie pojazdu do miejsca przeznaczenia z uwagi na jego przeznaczenie z wykorzystaniem do celów handlowych, a dopiero dotarcie pojazdu do właściciela docelowego nim jest?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX