W jaki sposób należy dokonać reklasyfikacji sprzętu elektrycznego i elektronicznego od 2018 r.?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Sosnowski Paweł
Odpowiedzi udzielono: 28 sierpnia 2017 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

W jaki sposób należy dokonać reklasyfikacji sprzętu elektrycznego i elektronicznego od 2018 r.?

W związku z załącznikiem nr 1 do ustawy z 11.09.2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym - dalej u.z.s.e.e. od 2018 r. obowiązywać będzie 6 grup sprzętu zamiast 10 grup.

Czy w przypadku przedsiębiorcy działającego na rynku krajowym, dla którego poziomy zbierania osiągamy ze średniorocznej masy sprzętu, należy dokonywać reklasyfikacji sprzętu z 3 poprzednich lat kalendarzowych?

W jaki sposób należy reklasyfikować sprzęt w przypadku opraw oświetleniowych, czy wyrobów medycznych, które do tej pory stanowiły 1 grupę, a od 2018 r. będziemy je dzielić na 2 grupy małogabarytowe lub wielkogabarytowe w zależności od rozmiarów?

Co w przypadku przedsiębiorcy, który za lata poprzednie nie jest w stanie rozdzielić asortymentu na mało- i wielkogabarytowe, a wprowadzał np. ww. wyroby medyczne?

W grupie 3 lampy wyróżniamy 3 rodzaje lamp fluorescencyjnych: proste lampy fluorescencyjne, kompaktowe lampy fluorescencyjne, lampy fluorescencyjne. Jakie rodzaje lamp należy klasyfikować do lamp fluorescencyjnych - które wcześniej nie występowały w przykładowych rodzajach - były tylko proste oraz kompaktowe?

W jaki sposób należy rozróżnić od siebie kalkulatory wskazane w grupie 5 od kalkulatorów kieszonkowych wskazanych w grupie 6?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX