W jaki sposób i w jakim terminie powinno należało wszcząć postępowanie, aby mogło być ono prowadzone w oparciu o przepisy starej ustawy PZP?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Nowakowski Wojciech
Odpowiedzi udzielono: 15 stycznia 2021 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Zwracam się z prośbą o weryfikację prawidłowości działania i ważności 2-ch postępowań. Zamawiający przesłał w dniach 30.12.2020 r. oraz 31.12.2020 r. do Dziennika Urzędowego UE informacje o zamiarze ogłoszenia zamówienia otrzymując kolejno informacje o ich umieszczeniu 4.01.2021 r. i 5.01.2021 r.

Czy umieszczając ogłoszenia o zamówieniu w dniach 4 i 5 stycznia, zawierające SIWZ i warunki udziału wg starego PZP, zamawiający ma szanse na prowadzenie prawidłowe postępowań w świetle starej ustawy PZP oraz przepisów wprowadzających nowe PZP?

Mamy wątpliwości w zakresie tych postępowań z uwagi na zapisy starej ustawy PZP mówiące o wszczęciu postępowania poprzez zamieszczenie ogłoszenia, a zamawiający otrzymał upoważnienie do umieszczenia ogłoszenia w styczniu 2021 r.

Czy wysłanie informacji o zamówieniach do Dziennika Urzędowego UE jest równoznaczne z wszczęciem postępowania przed 1.01.2021 r.?

Czy postępowanie zostało wszczęte przed 1.01.2021 r.?

Jeżeli postępowanie byłoby wadliwe z uwagi na przygotowanie SIWZ i załączników wg wymogów starej ustawy PZP, to na jakie przepisy należy się powołać chcąc je unieważnić?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX