Przez jaki okres w opisanym przypadku należy przechowywać dane osobowe związane z przyznawaniem świadczeń z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Lesińska Joanna
Odpowiedzi udzielono: 23 stycznia 2020 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Zgodnie z najnowszymi zmianami w ustawie o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych, Administrator - pracodawca przetwarza dane osobowe, o których mowa w ust. 1a, przez okres niezbędny do przyznania ulgowej usługi i świadczenia, dopłaty z Funduszu oraz ustalenia ich wysokości, a także przez okres niezbędny do dochodzenia praw lub roszczeń, następnie Pracodawca usuwa dane osobowe, których dalsze przechowywanie jest zbędne do realizacji celu określonego w ust. 1a i 1c, my natomiast jesteśmy jednostką sektora finansów publicznych i obowiązuje nas archiwizacja według Jednolitego Rzeczowego Wykazu Akt, która wskazuje, że okres przechowywania akt związanych z wypłatami świadczeń z ZFŚS to 5 lat.

Przez jaki okres w takim przypadku należy przechowywać taką dokumentację? Na dokumentację składają się wnioski pracowników o przyznanie świadczenia wraz z oświadczeniami o dochodach, listy do wypłaty, protokoły komisji socjalnej m.in. zatwierdzające listy do wypłat, plan finansowy, pisma ws. przyznania lub nie zapomogi, czyli praktycznie wszystkie zawierają dane osobowe.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX