Które elementy powinniśmy mierzyć zmontowane?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Sosnowski Paweł
Odpowiedzi udzielono: 22 grudnia 2021 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Wprowadzamy urządzenie wielofunkcyjne typu termoroboty oraz roboty kuchenne. Urządzenia wyposażone są w różne akcesoria, które są sprzedawane w zestawie razem z urządzeniem. Oba urządzenia do podstawowego działania wymagają zamontowania misy albo dzbanka. Po montażu urządzenie nie przekracza 50 cm. Jeśli jednak na misę lub dzbanek nałożymy dodatkowe akcesoria – np. misę do gotowania na parze, to urządzenie przekroczy 50 cm. Dodatkowo urządzenie posiada osobny prostokątny pojemnik do przechowywania akcesoriów, którego wymiary również nie przekraczają 50 cm.

Jak w takim razie prawidłowo zaklasyfikować urządzenie – do grupy 4 czy 5?

Odkurzacz klasyczny składa się z: korpusu odkurzacza, elastycznego węża ssącego, sztywnej metalowej rury teleskopowej, wymiennej szczotki oraz kabla do podłączenia do prądu. Sztywna rura złożona teleskopowo nie przekracza 50 cm. Pozostałe elementy tj. korpus, zwinięty elastyczny wąż ssący, szczotki - każde z osobna również nie przekraczają 50 cm. Z dostępnych interpretacji wynika, że należy mierzyć sprzęt zmontowany, a w przypadku rury czy kabli, należy zmierzyć je poprzez nakreślenie prostokątnego pola wokół najbardziej zwartej formy, w jakiej można je zapakować i doliczyć do wymiarów samego sprzętu.

Które elementy powinniśmy mierzyć zmontowane?

Jak rozumieć doliczanie wymiarów - zsumować najdłuższe wymiary czy ułożyć te elementy zwinięte na sprzęcie i sprawdzić czy cała bryła przekracza 50 cm?

Odkurzacz pionowy bezprzewodowy składa się z: korpusu z częścią silnikową, aluminiowej sztywnej rury (może być teleskopowa i po złożeniu nie przekracza 50 cm), szczotki. Każda z tych części z osobno nie przekracza 50 cm, ale już sprzęt zmontowany w całość do użytku przekracza 50 cm.

Czy powinien być zakwalifikowany do gr. IV?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX