Jeżeli zostanie przeprowadzona w terenie wizja, czy organ może zobowiązać właścicieli działek bądź wyłączającego do przedłożenia mapy z zasięgiem prac, czy to organ powinien we własnym zakresie wskazać zasięg wyłączenia?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Nieaktualne, stan prawny na: 23 września 2023 r.
Autor odpowiedzi: Oziemska Sara
Odpowiedzi udzielono: 29 marca 2022 r.

PYTANIE

Do starosty wpłynął wniosek dotyczący podjęcia z urzędu działań kontrolnych dotyczących uzyskania decyzji, o której mowa w art. 11 ust. 1 i 2 ustawy z 3.02.1995 r. o ochronie gruntów rolnych i leśnych (Dz.U. z 2021 r. poz. 1326) – dalej u.o.g.r.l. W przedmiotowym wniosku wymieniono kilka działek. Jak wynika ze wstępnej analizy sprawy teren jest wyrównywany; zakres prac zlokalizowany jest częściowo na gruntach chronionych a częściowo na gruntach niepodlegających ochronie oznaczonych w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego jako tereny rolne, tereny zieleni nieurządzonej.

Jeżeli zostanie przeprowadzona w terenie wizja, czy organ może zobowiązać właścicieli działek bądź wyłączającego (jeżeli zostanie ustalony) do przedłożenia mapy z zasięgiem prac, czy to organ powinien we własnym zakresie wskazać zasięg wyłączenia (nr działek)?

W jaki sposób wyznaczyć zakres inwestycji?

Skoro w znacznej części grunt nie podlega ochronie, to jakie czynności powinien podjąć organ - czy wydać decyzję o umorzeniu postępowania w tej części, jak postąpić w dalszej kolejności?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX