Jakie wymogi powinien spełniać projekt rozgraniczenia gruntów pokrytych wodami, jeżeli rozgraniczenie realizowane jest na terenie zamkniętym PKP?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2017 r.
Autor odpowiedzi: Cybulska Agnieszka
Odpowiedzi udzielono: 24 stycznia 2017 r.

PYTANIE

Starosta na podstawie przepisów ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne - dalej pr. wod. wydał decyzję ustalającą linię brzegu i rozgraniczającą grunty pokryte wodami przed wykonaniem urządzenia wodnego częściowo na terenie zamkniętym. Od decyzji odwołuje się PKP, podnosząc, że projekt podziału powinien być wykonany na mapach kolejowych, a projekt podziału działki przedłożony do właściwego oddziału Kolejowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej.

Jaki organ jest właściwy do wydania decyzji o rozgraniczeniu gruntów pokrytych wodami na terenie zamkniętym?

Jakie wymogi oprócz tych, ustalonych w pr. wod. powinien spełniać projekt rozgraniczenia gruntów pokrytych wodami od gruntów przyległych, jeżeli rozgraniczenie realizowane jest na terenie zamkniętym w zarządzie PKP?

Czy opieczętowanie mapy do projektu przez starostwo jest wystarczające pod względem formalnym?

Czy istnieje podstawa prawna do nałożenia na wykonawcę obowiązku sporządzenia i przekazania kopii operatu technicznego z podziału działki i do aktualizacji map w zasobach Kolejowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX