Jakie są warunki stosowania zapisów umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Krywan Tomasz
Odpowiedzi udzielono: 4 września 2023 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Spółka z o.o. zakupiła usługę doradztwa technicznego od kontrahenta z Dubaju. Usługa wykonana w marcu 2023 r., zapłacona w lutym 2023 r. Kontrahent dostarczył polskiej spółce z o.o. licencję handlową, na której wskazano, że prowadzi działalność w Dubaju w strefie "Freezone Company", czyli wolnej od podatku oraz w terminie późniejszym (na prośbę polskiej spółki) certyfikat rezydencji, na którym widnieje data rejestracji 01.06.2023 rok. Wyjaśnił również, że jest zarejestrowany do podatku dochodowego, bo zmienili przepisy w ZEA ale mimo wszystko w dużej mierze będzie nadal zwolniony z podatku dochodowego.

Czy w związku z powyższą sytuacją polska spółka z o.o. może zastosować umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania do usługi wykonanej w marcu 2023 r. i zastosować zwolnienie do podatku u źródła?

Czy do usług doradczych wykonanych w późniejszych okresach, tj. po czerwcu 2023 może stosować umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania z ZEA jeżeli kontrahent z Dubaju nadal jest w strefie wolnej od podatków i w dużej mierze będzie nadal zwolniony z podatku dochodowego, ale jest zarejestrowany i ma certyfikat rezydencji?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX