Jakie mogą być konsekwencje dla zamawiającego w sytuacji zastosowania przesłanki fakultatywnej w postaci ograniczenia udziału wykonawców, którzy nienależycie wykonali kiedykolwiek umowę dla zamawiającego?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Szczęsny Daniel
Odpowiedzi udzielono: 16 stycznia 2022 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Zamawiający jest w sporze z wykonawcą o należyte wykonanie prac. Zamawiający odstąpił od umowy i naliczył wykonawcy kary umowne. Wykonawca nie zgadza się z decyzją zamawiającego. Na potwierdzenie jakości wykonanych prac przedstawił badania jakości odpowiedniego instytutu. Zamawiający zastanawia się nad zastosowaniem przesłanki fakultatywnej w postaci ograniczenia udziału wykonawców, którzy nienależycie wykonali kiedykolwiek umowę dla zamawiającego w kolejnych ogłaszanych postępowaniach.

Jakie mogą być konsekwencje dla zamawiającego w sytuacji zastosowania powyżej wspominanej przesłanki fakultatywnej? Jaki dokument (wyrok sądu, protokół odbioru podpisany przez obie strony o stwierdzeniu nienależytego wykonania umowy) stanowi podstawę zastosowania przesłanki fakultatywnej w postaci wykluczenia nierzetelnego wykonawcy?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX