Jakie działania powinien podjąć OPS, czy występują przesłanki do uchylenia decyzji przyznającej świadczenie pieniężne na zakup żywności?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Kucharski Dominik
Odpowiedzi udzielono: 15 stycznia 2020 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

W dniu 11 grudnia br. strona złożyła wniosek o przyznanie pomocy finansowej w formie świadczenia pieniężnego na zakup żywności.

Postępowanie administracyjne zakończyło się wydaniem decyzji w dniu 17 grudnia br. przyznającej pomoc w kwocie 500,00 zł jednorazowo. Strona w dniu 18 grudnia br. zrzekała się prawa do wniesienia odwołania od decyzji zgodnie z art. 127a k.p.a. Wypłata świadczenia nastąpiła w dniu 18 grudnia br. gotówką w kasie OPS.

W dniu 30 grudnia 2019 r. strona dostarczyła potwierdzenie zwrotu na konto bankowe OPS przyznanej pomocy, w związku z sytuacją dotyczącą wniesienia przez OPS do Sądu Rejonowego wniosku o umieszczenie strony w szpitalu psychiatrycznym bez zgody (art. 29 ustawy z 19.08.1994 r. o ochronie zdrowia psychicznego (Dz.U. z 2018 r. poz. 1878 ze zm.)). Środki wpłynęły na konto Ośrodka w dniu 31 grudnia br.

Jakie działania powinien podjąć OPS w związku z zaistnieniem sytuacji, dotyczącej funkcjonującej w obiegu prawnym decyzji?

Czy należy uchylić decyzję, czy pozostawić potwierdzenie wpłaty z załączoną notatką służbową pracownika?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX