Jaki współczynnik należy zastosować wyliczając wynagrodzenie starszej pielęgniarki ze specjalizacją w zakresie pielęgniarstwa chirurgicznego, zatrudnionej w gabinecie zabiegowym?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Nieaktualne, stan prawny na: 4 września 2023 r.
Autor odpowiedzi: Choromańska Iwona
Odpowiedzi udzielono: 28 września 2020 r.

PYTANIE

Jesteśmy samodzielnym publicznym zakładem opieki zdrowotnej. Mamy zawartą z NFZ umowę w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej: świadczenia lekarza poz; świadczenia położnej poz i świadczenia pielęgniarki szkolnej. W naszych strukturach nie ma pielęgniarki poz (na naszym terenie pielęgniarki te mają indywidualne kontrakty z NFZ ). W związku z powyższym zatrudniamy pielęgniarki do pracy w gabinecie zabiegowym i w punkcie szczepień i rejestracji. Jedna z zatrudnionych pielęgniarek posiada tytuł magistra. Zatrudniona jest w naszej przychodni na stanowisku "starsza pielęgniarka". Spełnia ona tym samym wymagania na tym stanowisku. W sierpniu uzyskała specjalizację w zakresie pielęgniarstwa chirurgicznego (do pracy w przychodni specjalizacja ta nie jest wymagana).

Jaki powinniśmy zastosować współczynnik pracy w stosunku do tej pielęgniarki - 0,73 - pkt 8 tabeli czy współczynnik 1,05 - pkt 7 tabeli?

W związku z tym, że podwyżki przyznaje się od 1 lipca danego roku, a pracownica doniosła dokumenty o specjalizacji w sierpniu, to od kiedy należałoby dokonać wzrostu wynagrodzenia?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX