Jaką klasyfikację budżetową należy zastosować przy finansowaniu wydatku na dostarczenie i wdrożenie usługi dostępu do systemu informatycznego dostosowanej do potrzeb JST?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Błaszko Adam
Odpowiedzi udzielono: 23 czerwca 2023 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Jaką klasyfikację budżetową zastosować przy finansowaniu wydatku na dostarczenie i wdrożenie usługi dostępu do platformy (systemu informatycznego) dostosowanej do potrzeb JST oraz czy wydatek powinien być ujęty w WNiP?

JST planuje zakup dostępu do platformy (systemu informatycznego), który posiada określone funkcjonalności. Będzie to rozwiązanie typu SaaS. Zakup będzie składał się z dwóch części: 1. Dostawy i wdrożenia systemu w jednostce, 2. Licencji na 3 lata, płata w transzach półrocznych. W ramach dostawy i wdrożenia będzie zrealizowana usługa dostosowania istniejącego systemu (działającego w innych jednostkach) do potrzeb naszej instytucji i tym samym do jej eksploatacji. Na poniesione koszty tej części przedsięwzięcia do dnia przyjęcia oprogramowania do użytkowania składają się: koszty dokumentacji wdrożeniowej, koszty zaprogramowania i wgrania szablonów dokumentów naszej instytucji, konfiguracji i uruchomienia, nadzoru nad wdrożeniem programu. Kolejnym etapem będzie korzystanie z licencji przez określony czas bez przeniesienia autorskiego prawa majątkowego – umowa taka uprawnia do użytkowania oprogramowania, ale nie przenosi prawa do programu na licencjobiorcę. W ramach tej części realizowany będzie m.in. dostęp do systemu, usługa hostingu, usługa obsługi bieżącej - polegającej na naprawie pojawiających się błędów, aktualizacji oprogramowania. Jednostka będzie wykorzystywała system łącznie przez 4 lata ponosząc koszty dotyczące: Rok 1 – Koszty wdrożenia; Rok 2 – Koszt licencji; Rok 3 - Koszt licencji; Rok 4 - Koszt licencji. Wartość kosztów na sfinansowanie umowy w poszczególnych latach przekracza 10 tys. zł.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX