Jak udokumentować zapewnienie ciągłości udzielania świadczeń świadczeniobiorcom w okresach pomiędzy hospitalizacjami i po ich zakończeniu w pielęgniarskiej opiece długoterminowej domowej?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Nieaktualne, stan prawny na: 19 grudnia 2017 r.
Autor odpowiedzi: Paszkowski Artur
Odpowiedzi udzielono: 17 lutego 2017 r.

PYTANIE

Proszę o interpretację niżej wymienionych punktów z rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 5 sierpnia 2016 r. w sprawie szczegółowych kryteriów wyboru ofert w postępowaniu w sprawie zawarcia umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej. Przedmiot postępowania: Pielęgniarska opieka długoterminowa domowa.

Jak należy udokumentować następujące warunki dodatkowo oceniane: 1. Pielęgniarki z co najmniej 3- letnim doświadczeniem w pielęgnacji chorych w warunkach oddziału szpitalnego - co najmniej 25% czasu pracy wszystkich pielęgniarek udzielających świadczeń w ramach pielęgniarskiej opieki długoterminowej domowej.

Czy wystarczy oświadczenie pielęgniarki, czy przedstawić umowę o pracę?

Zapewnienie ciągłości udzielania świadczeń świadczeniobiorcom w okresach pomiędzy hospitalizacjami i po ich zakończeniu, w ciągu ostatnich 12 miesięcy poprzedzających o 2 miesiące miesiąc, w którym głoszono postępowanie.

Jak zapis ten interpretować i poprawnie go udokumentować?

Ustalone zasady współpracy i koordynacji działań z innymi podmiotami leczniczymi w zakresie zapewnienia świadczeniobiorcom ciągłości opieki bezpośrednio po zakończeniu hospitalizacji.

Czy powinna to być umowa współpracy ze szpitalem, przychodnią?

W jaki sposób określić prawidłowo zasady współpracy?

Czy mogę przyjąć, że realizuję świadczenie od 10 lat, jeśli pierwsza umowa zawarta była od 1 stycznia 2008 roku?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX