Jak powinna być opodatkowana sprzedaż towarów dla holenderskiej spółki, jeśli towary, po dokonanych obróbkach zostały przetransportowane do Niemiec?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Nieaktualne, stan prawny na: 24 marca 2020 r.
Autor odpowiedzi: Krywan Tomasz
Odpowiedzi udzielono: 5 marca 2019 r.

PYTANIE

Polska spółka w m-cu wrześniu i październiku dokonała sprzedaży towarów dla holenderskiej spółki. Towary zgodnie z zamówieniem dostarczone zostały do magazynu w Polsce (warunki dostawy DAP). Następnie w ciągu 2 m-cy firma holenderska, dokonała usługi na tych towarach (zdobienia na szkle) i przewiozła towary do Niemiec do supermarketu zgodnie z zamówieniem ich klienta w 48 i 49 tygodniu (tj. na przełomie listopada i grudnia). Firma holenderska zapłaciła za zakupiony towar, podpisała dokumenty packing list oraz CMR (z wskazanym miejscem dostawy, na terenie Polski). Następnie po dostarczeniu towarów do Niemiec przesłała oświadczenie, że w tygodniu 48 (lub 49) towary wg packing list i faktury nr ... po wykonaniu na nich usługi zostały dostarczone do klienta w Niemczech (i podano tu dane klienta nr VAT oraz nazwę i adres w Niemczech). Wszystkie te dokumenty dotarły do polskiej spółki w m-cu grudniu (za faktury wystawione w m-cu wrześniu) i styczniu (za faktury wystawione w m-cu październiku). Polska spółka wystawiła w m-cu 09 i 10 ww. omówione faktury bez VAT, jak WDT.

Czy posiadane dokumenty będą wystarczające, aby traktować te dostawy jako WDT i w którym m-cu należy je wykazać w deklaracji VAT-7?

Czy są w tym zakresie interpretacje podatkowe?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX