Jak powinien zachować się organ po upływie trzech lat od dnia upływu terminu wskazanego w zezwoleniu na wykonanie nasadzeń zastępczych?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Okoń Michał
Odpowiedzi udzielono: 9 lipca 2019 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Dnia 10.12.2015 r. wydana została decyzja na usunięcie drzew na podstawie art. 83c ust. 3, art. 86 ust. 1 pkt 2 ustawy z 16.04.2004 r. ochronie przyrody (Dz.U. z 2015 r. poz. 1651). W decyzji nie naliczono opłat za usunięcie drzew. Organ jednak nałożył na stronę obowiązek zastąpienia drzew nowymi nasadzeniami. Strona wykonała nasadzenia w terminie wskazanym w zezwoleniu tj. do 30.04.2016 r. W uzasadnieniu decyzji wskazano, że jeżeli wydanie zezwolenia na usunięcie drzewa lub krzewu zostało uzależnione od przesadzenia tego drzewa lub krzewu albo wykonania nasadzeń zastępczych, a przesadzone albo posadzone drzewo lub krzew nie zachowały żywotności po 3 latach od dnia upływu terminu wskazanego w tym zezwoleniu na ich przesadzenie lub wykonanie nasadzeń zastępczych, lub przed upływem tego okresu, z przyczyn zależnych od posiadacza nieruchomości, organ właściwy do wydania zezwolenia na usunięcie drzewa lub krzewu nakłada ponownie w drodze decyzji obowiązek wykonania nasadzeń zastępczych.

Jak powinien zachować się organ po upływie trzech lat od dnia upływu terminu wskazanego w zezwoleniu na wykonanie nasadzeń zastępczych?

Na podstawie jakich przepisów powinien wszcząć postępowanie po upływie 3 lat od terminu nasadzeń zastępczych?

Jaka powinna być podstawa prawna w decyzji umarzającej postępowanie w przypadku zachowania żywotności nasadzonych drzew?

Czy wystarczy protokół z zachowania żywotności bez wszczynania postępowania?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX