Jak powinien postąpić organ w związku z wnioskiem o wycofanie wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach oraz o odesłanie załączników?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Gawroński Tomasz
Odpowiedzi udzielono: 13 grudnia 2022 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

W styczniu 2021 r. zostało wszczęte postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. W trakcie prowadzonego postępowania administracyjnego organ postanowieniem nałożył na Inwestora obowiązek przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko oraz sporządzenia raportu, następnie kolejnym postanowieniem na podstawie art. 63 ust. 5 ustawy z 3.10.2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko - dalej u.o.o.ś. zawieszono postępowanie do czasu przedłożenia raportu. W listopadzie 2022 r. Inwestor zwrócił się do organu z wnioskiem o wycofanie wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach oraz o odesłanie załączników do złożonego wniosku w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (oryginały map oraz wypisów z rejestru gruntów), które zostaną wykorzystane jako załączniki do nowego wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach złożonego w innym urzędzie.

Jak powinien postąpić organ w tej sytuacji:

·

czy organ powinien podjąć zawieszone postępowanie, zawiadomić o zakończeniu postępowania administracyjnego na podst. art. 9 i 10 § 1 ustawy z 14.06.1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego - dalej k.p.a. oraz wydać decyzję o umorzeniu postępowania?

·

czy organ powinien zawiadomić o zakończeniu postępowania administracyjnego na podst. art. 9 i 10 § 1 k.p.a. oraz wydać decyzję o umorzeniu postępowania?

·

czy organ może zwrócić Inwestorowi załączniki, o których mowa powyżej?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX