Jak powinien postąpić inwestor, który uzyskał zarówno warunki zabudowy oraz pozwolenie na budowę na podstawie decyzji środowiskowej, która w trakcie trwania inwestycji uległa zmianie?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Dziamski Łukasz
Odpowiedzi udzielono: 22 kwietnia 2021 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Inwestor uzyskał decyzję środowiskową dla przedsięwzięcia. Kolejnym krokiem na podstawie uzyskanej decyzji środowiskowej było uzyskanie warunków zabudowy oraz pozwolenia na budowę. W trakcie realizacji inwestycji stwierdzono konieczność zmiany decyzji środowiskowej na podstawie art. 86 ustawy z 3.10.2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U. z 2021 r. poz. 247) ze względu na zmianę technologii projektowanej instalacji oraz naprawienie omyłki dot. działek ewidencyjnych, na których planowane jest przedsięwzięcie.

Czy po uzyskaniu decyzji środowiskowej inwestor powinien wystąpić z wnioskiem o zmianę warunków zabudowy?

Czy decyzja o warunkach zabudowy traktowana jest jako decyzja uznaniowa czy związana?

Czy w przypadku jeśli zmiana decyzji środowiskowej związana jest jedynie z technologią instalacji, a nie zagospodarowaniem terenu wymagana jest taka zmiana?

Czy w takiej sytuacji powinno zmienić się pozwolenie na budowę, a decyzji o warunkach zabudowy nie?

Jak powinien postąpić inwestor, który uzyskał zarówno warunki zabudowy oraz pozwolenie na budowę na podstawie decyzji środowiskowej, która w trakcie trwania inwestycji uległa zmianie?

Czy należy zmienić decyzję o warunkach zabudowy, a później na jej podstawie oraz na podstawie nowej decyzji środowiskowej zmienić pozwolenie na budowę?

W jakim trybie powinny odbywać się ww. zmiany?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX