Jak należy rozumieć zwroty ujęte w art. 81 ust. 1 u.o.o.ś.- "jeżeli z oceny oddziaływania na środowisko wynika..." oraz - "brak możliwości realizacji przedsięwzięcia w wariancie proponowanym przez wnioskodawcę"?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Florkiewicz Ewa
Odpowiedzi udzielono: 8 września 2020 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Jak należy rozumieć zwroty ujęte w art. 81 ust. 1 ustawy z 3.10.2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U. z 2020 r. poz. 283) - dalej u.o.o.ś.- "jeżeli z oceny oddziaływania na środowisko wynika..." oraz - "brak możliwości realizacji przedsięwzięcia w wariancie proponowanym przez wnioskodawcę"?

Na jakim etapie postępowania dopuszczalne jest zaproponowanie inwestorowi innego wariantu realizacyjnego?

Na jakiej zasadzie i na jakim etapie postępowania należy zwrócić się do organów współdziałających o uwzględnienie w procedurze innego wariantu realizacyjnego?

W jakim momencie po wpłynięciu raportu oddziaływania na środowisko organ powinien zwrócić się do wnioskującego o wyrażenie zgody na zmianę wariantu realizacyjnego?

Jak krok po kroku powinna wyglądać ścieżka postępowania dla przypadku zamiaru wskazania przez organ w decyzji środowiskowej innego wariantu dopuszczonego do realizacji?

Jakimi kryteriami oceny należy kierować się przy dokonywaniu wyboru wariantu dopuszczonego do realizacji?

Jakiego rodzaju analiz może żądać organ od strony, aby dokonać takiej oceny?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX