Jak należy rozumieć wielkość wskaźnika Ep?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Chruszcz Adrian
Odpowiedzi udzielono: 24 marca 2021 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Jak należy rozumieć wielkość wskaźnika Ep zgodnie z § 328 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 12.04.2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. z 2019 r. poz. 1065) – dalej r.w.t.?

Czy ważne jest, aby obliczony dla budynku wskaźnik rocznego zapotrzebowania na energię pierwotną nie przekraczał sumy odpowiednich maksymalnych cząstkowych wartości Ep dla wentylacji grzania ciepłej wody i oświetlenia, co pozwalało by, aby dla niektórych systemów (wentylacja, grzanie ciepła woda lub oświetlenie) nie spełniać warunków cząstkowych, ale spełnić je dla sumy (np. przekroczenie wskaźnika dla ogrzewania, ale znacznie niższy dla oświetlania i wtedy suma wskaźników poniżej sumy cząstkowej maksymalnej)?

Czy też należy spełnić wielkość EP max cząstkowego dla każdego z systemów z osobna zgodnie z wymaganiami w tabeli dla każdego z systemów (wtedy nie możemy przenieść efektywności jednego z systemów i "pokryć" z niego większe zużycie przez inny system)?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX