Jak ma się § 5 rozporządzenia do sytuacji, w której mamy magazyn odpadów, którym nie przekraczamy 50 Mg stałych odpadów palnych, ale przekraczamy 200 m3?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Kościuk Agata
Odpowiedzi udzielono: 16 czerwca 2021 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

W § 5 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 19.02.2020r. w sprawie wymagań w zakresie ochrony przeciwpożarowej, jakie mają spełniać obiekty budowlane lub ich części oraz inne miejsca przeznaczone do zbierania, magazynowania lub przetwarzania odpadów (Dz.U. z 2020 r. poz. 296) czytamy: 1. Miejsce przeznaczone do zbierania, magazynowania lub przetwarzania stałych odpadów palnych stanowi odrębną strefę pożarową PM, oddzieloną pasami wolnego terenu lub elementami oddzielenia przeciwpożarowego, zwaną dalej "strefą pożarową z odpadami stałymi". 2. Miejsca przeznaczone do zbierania, magazynowania lub przetwarzania stałych odpadów palnych mogą być lokalizowane w ramach jednej strefy pożarowej z odpadami stałymi. 3. Przepisu ust. 1 nie stosuje się, jeżeli: 1) łączna objętość lub masa zgromadzonych stałych odpadów palnych w obiekcie budowlanym lub na terenie nie przekracza odpowiednio 200 m3 lub 50 Mg lub 2) miejsce wstępnego magazynowania stałych odpadów palnych w budynku jest zlokalizowane w strefie pożarowej PM, w której te odpady są wytwarzane.

Jak ma się ten przepis do sytuacji, w której mamy magazyn odpadów, którym nie przekraczamy 50 Mg stałych odpadów palnych, ale przekraczamy 200 m3?

Czy w takim wypadku ww. magazyn odpadów stanowi strefę pożarową z odpadami stałymi?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX