Czym powinien kierować się zamawiający w celu ustalenia czy dane zamówienia na opał należy traktować jako jedno, którego wartość należy ustalić sumując wartości jego elementów?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Wolski Mariusz
Odpowiedzi udzielono: 30 września 2022 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

W przyszłym roku budżetowym zamawiający musi dokonać zakupu: 1) ekogroszku luzem na potrzeby kotłowni urzędu, 2) ekogroszku workowanego na potrzeby części świetlic wiejskich, 3) pelletu na potrzeby ogrzewania budynku OPS, który jest własnością gminy, 4) pelletu na potrzeby niektórych świetlic wiejskich oraz 5) brykietu drzewnego na potrzeby kotłowni miejskiej. Umowę na brykiet planujemy zawrzeć na 24 miesiące, pozostałe rodzaje opału na 12 miesięcy. Faktury za brykiet opłaca jednostka budżetowa zamawiającego, gdyż to ona realizuje umowę i odbiera dostawy. Pozostałe faktury opłaca zamawiający. Zwykle kupowaliśmy pellet i ekogroszek na podstawie wewnętrznego regulaminu do 130 tys. zł, ale z uwagi na aktualny wzrost cen będziemy zmuszeni ogłosić postępowanie zgodne z p.z.p.

Jakie rodzaje opału można kupić oddzielnie, aby nie otrzymać zarzutu o niekumulowaniu zakupów podobnych?

Czym się sugerować, rodzajem opału, czy planowaną długością zawartych umów, a może podmiotem (urząd/jednostka podległa) realizującym umowę?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX