Czy zastosowanie separatorów substancji ropopochodnych można uznać jako instalację do oczyszczania ścieków przesyłowych?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Ćwiek Piotr
Odpowiedzi udzielono: 20 sierpnia 2020 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Na terenie bazy transportowej znajduje się budynek biurowy oraz 2 warsztaty 4-stanowiskowe (drobne naprawy, wymiana opon itp.), place manewrowo-postojowe i parkingi. Łączna powierzchnia zagospodarowania wynosi 2,1 ha. Obecnie inwestor zamierza zmienić sposób użytkowania jednego z budynków warsztatowych na 4-stanowiskową myjnię do mycia pojazdów/naczep - 2 stanowiska do mycia karcherem i 2 stanowiska do mycia silosów do przewozu tworzyw sztucznych. W ramach inwestycji przewidziano również wykonanie kanalizacji sanitarnej o długości 200 m wraz z infrastrukturą towarzyszącą: 3 osadniki, 2 separatory ropopochodne, studzienkę do poboru próbek oraz zbiornik bezodpływowy. Kanalizacja sanitarna ma na celu odprowadzanie wód z mycia pojazdów do zbiornika bezodpływowego, skąd będzie odbierana przez wyspecjalizowane jednostki do oczyszczalni ścieków. Łączna powierzchni zajęta pod inwestycje to 1.000 m2. Po zrealizowaniu inwestycji powierzchnia zakładu nie zmieni się i nadal będzie wynosić 2,1 ha. Inwestycja zostanie zrealizowana w terenie już zagospodarowanym pod bazę transportową.

Czy planowane przedsięwzięcie będzie wymagało uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach?

Czy zastosowanie separatorów substancji ropopochodnych można uznać jako instalację do oczyszczania ścieków przesyłowych?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX