Czy zarządca na wniosku o przyznanie dodatku mieszkaniowego powinien zaznaczyć brak centralnego ogrzewania i centralnie ciepłej wody i należy wyliczyć ryczałt za brak co i cw?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Matysik Barbara
Odpowiedzi udzielono: 29 lutego 2024 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy do wyliczenia wysokości dodatku mieszkaniowego można przyjąć opłaty wskazane przez Wnioskodawcę, który przedkłada w załączeniu do wniosku o dodatek mieszkaniowy rachunki od dostawcy DUON - dystrybutor gazu, w którym wyszczególnione są nw. opłaty za: 1. opłata abonamentowa - gaz; 2. opłata dystrybucyjna stała - gaz; 3. należność za gaz E (podana w jednostce KWH); 4. opłata dystrybucyjna zmienna (podana w jednostce KWH)?

Nadmieniamy, że Wnioskodawca (budynek wielorodzinny - blok mieszkalny z zasobów komunalnych gminy - tytuł prawny dla Wnioskodawcy - najem). Piec gazowy znajduje się w lokalu mieszkalnym.

Czy zarządca na wniosku o przyznanie dodatku mieszkaniowego powinien zaznaczyć brak centralnego ogrzewania i centralnie ciepłej wody i wówczas należy wyliczyć ryczałt za brak co i cw, czy powinien zaznaczyć, że Wnioskodawca posiada co i cw i wówczas należy przyjąć wydatki, jakie poniósł na opłaty związane z gazem, który posiada w swoim lokalu?

Jeżeli należy przyjąć wydatki, to które z wyżej wymienionych?

Ponadto informujemy, że wydatki poniesione na gaz przez Wnioskodawcę nie posiadają rozgraniczeń co do ogrzania lokalu i wody, gdyż używane są również na cele bytowe np. gotowanie, tak więc trudno z takiego rachunku rozgraniczyć kwoty na co i cw.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX