Czy zapis w mpzp "dopuszcza się sytuowanie wolno stojących budynków gospodarczo-garażowych w tylnej części działki" oznacza, że budynek garażowy może być zlokalizowany tylko w tylnej części działki?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Kamińska Anna
Odpowiedzi udzielono: 30 sierpnia 2013 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Inwestor wystąpił z wnioskiem o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę budynku mieszkalnego jednorodzinnego oraz budynku garażowego. Wnioskowana działka objęta jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, w którym ustalono zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. W niniejszym planie miejscowym nie ma definicji, na podstawie których można interpretować pojęcia zapisane w niniejszej uchwale. Zostały wymienione poszczególne parametry jakie musi spełniać budynek, między innymi określona została też nieprzekraczalna linia zabudowy. W jednym z punktów widnieje zapis: "dopuszcza się sytuowanie wolno stojących budynków gospodarczo-garażowych w tylnej części działki – wysokość zabudowy budynków gospodarczo-garażowych do 1 kondygnacji (do 5,0 m od poziomu terenu do kalenicy)".

Czy powyższy zapis oznacza, że wnioskowany przez inwestora budynek garażowy może być zlokalizowany tylko w tylnej części działki, czy może być on zlokalizowany w dowolnej części działki (nie przekraczając linii zabudowy)?

Inwestor przedłożył dokumentację, w której omawiany budynek został zlokalizowany w jednej linii z budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym przy froncie działki.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX