Czy zagospodarowanie terenu gminnego na cele rekreacyjne wraz z wyposażeniem w obiekty małej architektury wymaga zgłoszenia czy pozwolenia na budowę?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Brzuchacz Adam
Odpowiedzi udzielono: 13 kwietnia 2024 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy zagospodarowanie terenu gminnego na cele rekreacyjne wraz z wyposażeniem w obiekty małej architektury wymaga zgłoszenia czy pozwolenia na budowę?

W ramach projektowanego zamierzenia inwestycyjnego przewidziano wytyczenie i budowę ścieżek spacerowych o nawierzchni mineralnej z ławkami umiejscowionymi przy trasach ścieżek, budowę parkingu na 10 stanowisk postojowych, budowę budynku gospodarczego o pow. zab. 28 m2, dwóch wolnostojących altan oraz szereg innych obiektów małej architektury tj. place zabaw, urządzenia siłowni zewnętrznej, ognisko z ławami. Dodatkowo zaprojektowano dwie wiaty przeznaczone do organizowania w plenerze spotkań społeczno-kulturalnych, przed którymi usytuowano ławki dla publiczności, co zdaniem tut. organu budzi wątpliwości czy nie zachodzi próba obejścia prawa, a planowane "wiaty" miałyby pełnić funkcję sceny. W pobliżu wiat zaprojektowano 2 stawki połączone ze sobą rowem melioracyjnym. Jak wynika z PZT, zagospodarowanie terenu dotyczy również budowy kładek drewnianych nad ciekiem wodnym, oznaczonym na mapie ewidencyjnej jako wody. Wspomnieć również należy, że teren inwestycyjny na chwilę obecną nie jest wcale zagospodarowany - użytki, które występują na zgłaszanym terenie: ŁIV, PsIV, PsV i N.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX