Czy wyniki analiz wykonywanych przez organy inspekcji ochrony środowiska w latach 2017-2021 powinny być w całości oceniane na podstawie treści załączników nr 22 i 26 do r.w.k.s.e.p.e.ch.?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Antoniak Joanna
Odpowiedzi udzielono: 29 grudnia 2023 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy prezentując wyniki analiz jakości wody w rzece Wiśle, wykonanych w latach 2017-2022 przez laboratorium Elektrowni Kozienice powinniśmy porównać je do wartości granicznych jakości wód powierzchniowych zawartych w załącznikach nr 22 i 26, czy zawartych w załącznikach nr 7 i 11 oraz 14 (środowiskowe normy jakości) zawartych w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 25 czerwca 2021 r. w sprawie klasyfikacji stanu ekologicznego, potencjału ekologicznego i stanu chemicznego oraz sposobu klasyfikacji stanu jednolitych części wód powierzchniowych, a także środowiskowych norm jakości dla substancji priorytetowych?

Czy prezentując wyniki analiz jakości wody w rzece Wiśle, wykonanych w latach 2017-2021 przez organ Inspekcji Ochrony Środowiska w punkcie monitoringu Mniszew powinniśmy porównać je do wartości granicznych jakości wód powierzchniowych zawartych w załącznikach nr 22 i 26, czy zawartych w załącznikach nr 7 i 11 oraz 14 (środowiskowe normy jakości) zawartych rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 25 czerwca 2021 r. w sprawie klasyfikacji stanu ekologicznego, potencjału ekologicznego i stanu chemicznego oraz sposobu klasyfikacji stanu jednolitych części wód powierzchniowych, a także środowiskowych norm jakości dla substancji priorytetowych?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX