Czy wykonanie kanalizacji deszczowej z rur perforowanych i w konsekwencji odprowadzanie wód, które będzie miało miejsce poprzez rury perforowane, będzie wymagało pozwolenia wodnoprawnego?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Osuch-Chacińska Lucyna
Odpowiedzi udzielono: 20 października 2021 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Zakład zwrócił się z wnioskiem o udzielenie pozwolenia wodnoprawnego na wykonanie urządzeń wodnych - wylotów kanalizacji deszczowej do urządzeń wodnych - rowów przydrożnych oraz na usługi wodne - odprowadzanie wód opadowych lub roztopowych z odwodnienia drogi tymi wylotami do rowów przydrożnych. Kanalizacja deszczowa zostanie jednak wykonana z rur perforowanych (drenarskich), gdzie część zebranych wód opadowych będzie infiltrowała bezpośrednio do gruntu, a "nadwyżka" odprowadzana będzie ww. wylotami do rowów przydrożnych.

Czy wykonanie kanalizacji deszczowej z rur perforowanych i w konsekwencji odprowadzanie wód, które będzie miało miejsce poprzez rury perforowane (w nieznacznej ilości), będzie wymagało pozwolenia wodnoprawnego?

W tym miejscu należy zaznaczyć, że opisane na wstępie wyloty kanalizacji deszczowej obejmują całość zebranych wód opadowych.

Czy ewentualne rozdzielenie wód opadowych pomiędzy te odprowadzane wylotami, a te odprowadzane rurami perforowanymi, będzie miało sens, skoro opisane na wstępie wyloty obejmują całość odprowadzanych wód opadowych?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX