Czy wspólną informację o masie poddanych odzyskowi i recyklingowi odpadów można potwierdzić wyłącznie za pomocą dokumentu potwierdzającego recykling, wyłącznie za pomocą dokumentu potwierdzającego inne niż recykling procesy odzysku?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Wiloch Łukasz
Odpowiedzi udzielono: 18 października 2023 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Artykuł 4 pkt 3 lit. a ustawy z dnia 4 lipca 2019 r. o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw zmienił dotychczasowe brzmienie art. 11 ust. 2 w zakresie części wspólnej ustawy z dnia 11 maja 2001 r. o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej. Przepis ten po zmianie otrzymał następujące brzmienie: "Informacje o: 1) masie poddanych odzyskowi i recyklingowi odpadów powstałych z produktów, z podziałem na poszczególne ich rodzaje - w przypadku przedsiębiorcy, o którym mowa w art. 4 ust. 1 pkt 1, 2) masie poddanych odzyskowi i recyklingowi odpadów powstałych z produktów, z podziałem na poszczególne ich rodzaje - w przypadku organizacji - są ustalane na podstawie odpowiednio dokumentu potwierdzającego recykling albo dokumentu potwierdzającego inne niż recykling procesy odzysku."

Czy wspólną informację o masie poddanych odzyskowi i recyklingowi odpadów można potwierdzić wyłącznie za pomocą dokumentu potwierdzającego recykling, wyłącznie za pomocą dokumentu potwierdzającego inne niż recykling procesy odzysku, czy też należy przedstawić dokument potwierdzający recykling w zakresie informacji o masie poddanej recyklingowi i osobno dokument potwierdzający inny niż recykling procesy odzysku w zakresie informacji o masie poddanej odzyskowi?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX