Czy właściwe jest wezwanie spółki do złożenia umowy lub pełnomocnictwa, pomimo że ofertę podpisało dwóch wspólników?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Jagodziński Marcin Jerzy
Odpowiedzi udzielono: 5 października 2023 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Spółka cywilna złożyła ofertę w jednym pliku, który obejmował: formularz ofertowy, oświadczenia z art. 125 ust. 1 p.z.p. (wystawione na 2 wspólników oddzielnie) potwierdzające spełnianie warunków udziału i niepodleganie wykluczeniu, oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia z art. 117 ust. 4 p.z.p., oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby (jeden ze wspólników prowadzi dodatkową działalność i udostępnia spółce zasoby) oraz zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby z art. 118 p.z.p. Jeden łączny plik został podpisany przez dwóch wspólników. Do oferty nie dołączono umowy ani pełnomocnictwa.

Czy właściwe jest wezwanie spółki do złożenia umowy lub pełnomocnictwa, pomimo że ofertę podpisało dwóch wspólników?

Czy spółka cywilna musi obowiązkowo wyznaczyć pełnomocnika, gdy w umowie są zapisy: prowadzenie spraw spółki jest łączne przez wszystkich wspólników; każdy wspólnik uprawniony jest do odbioru oświadczeń pochodzących od osób trzecich oraz może prowadzić samodzielnie sprawy nieprzekraczające zakresu zwykłych czynności spółki (zobowiązania lub wydatki na kwotę ponad 10 tys. zł nie należą do zakresu zwykłych czynności spółki)?

Czy należy wezwać każdego ze wspólników oraz podmiot udostępniający zasoby do złożenia jeszcze raz oświadczeń i zobowiązania podmiotu udostępniającego zasoby odrębnie (w oddzielnych plikach) dla każdego wspólnika oraz podmiotu udostępniającego zasoby?

Formularz ofertowy oraz oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia z art. 117 ust. 4 p.z.p. należy uznać jako prawidłowo złożone i podpisane?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX