Czy wentylatory przemysłowe podlegają wyłączeniu z ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym? - OpenLEX

Czy wentylatory przemysłowe podlegają wyłączeniu z ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Sosnowski Paweł
Odpowiedzi udzielono: 10 listopada 2021 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Firma zajmuje się projektowaniem i produkowaniem wentylatorów przemysłowych pod indywidualne potrzeby klientów i realizowanych przez nich inwestycji. Są one dostępne w wielu wariantach i rozmiarach oraz dostosowywane do specyficznych uwarunkowań, w których zostaną zainstalowane. Wentylatory te są instalowane i odinstalowane wyłącznie przez personel posiadający odpowiednie uprawnienia. Są one elementem wcześniej zaprojektowanej i wykonanej instalacji, więc gdyby zachodziła konieczność ich wymiany – mogą być zastąpione wyłącznie takim samym sprzętem. Wentylatory stanowią element stałej konstrukcji bądź instalacji. Nie stanowią one oddzielnych, samodzielnych urządzeń. Montowane są w urządzeniach wielkogabarytowych służących do transportu powietrza czystego. Stanowią elementy konstrukcyjne w urządzeniach nawiewnych i wywiewnych, lakierniach, suszarniach, w instalacjach odpylających oraz w urządzeniach służących do transportu gazów zanieczyszczonych lub transportu gazów gorących.

Czy wentylatory przemysłowe produkowane przez przedsiębiorstwo podlegają wyłączeniu ustawowemu na podstawie art. 2 ust. 2 pkt 2 oraz art. 2 ust. 2 pkt 6 ustawy z 11.09.2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (Dz.U. z 2020 r. poz. 1893)?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX