Czy w związku z faktem, że zakład zawnioskuje o wydanie pozwolenia zintegrowanego, poszczególne ww. pozwolenia ulegną wygaszeniu – w całości lub w części?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Schwarz Hubert
Odpowiedzi udzielono: 28 marca 2023 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Zakład, który ubiega się o uzyskanie pozwolenia zintegrowanego ze względu na planowane prowadzenie instalacji do spalania paliw o nominalnej mocy nie mniejszej niż 50 MW, planuje również:

1) wprowadzać wody opadowe i roztopowe do rowu za pośrednictwem "wylotu A";

2) wprowadzać ścieki przemysłowe, tj. wody pochłodnicze, oraz wody opadowe i roztopowe do rowu za pośrednictwem wspólnego "wylotu B";

3) wprowadzać ścieki przemysłowe, tj. wody pochłodnicze, oraz wody opadowe i roztopowe do rowu za pośrednictwem wspólnego "wylotu C".

Na chwilę obecną zakład posiada pozwolenia wodnoprawne wydane na ww. usługi wodne: - jedno pozwolenie wodnoprawne wspólne dla "wylotu A" i "wylotu B", - oraz kolejne pozwolenie wodnoprawne dla "wylotu C".

Które z ww. usług wodnych należy uwzględnić we wniosku o wydanie pozwolenia zintegrowanego, biorąc pod uwagę fakt, że pozwolenie zintegrowane wyłącza obowiązek uzyskiwania pozwolenia wodnoprawnego na odprowadzanie ścieków do wód lub do ziemi, ale nie na odprowadzanie wód opadowych i roztopowych?

Czy należy również określić w tym wniosku ilość odprowadzanych do ziemi wód opadowych i roztopowych oraz dopuszczalne parametry jakościowe?

Czy w związku z faktem, że zakład zawnioskuje o wydanie pozwolenia zintegrowanego, poszczególne ww. pozwolenia ulegną wygaszeniu – w całości lub w części?

Czy zakład jest zobowiązany podjąć jakieś kroki w tym kontekście?

Jakie jeszcze wymogi prawne powinno się w szczególności wziąć pod uwagę przy sporządzaniu wniosku o pozwolenie zintegrowane w kontekście odprowadzania wód opadowych i roztopowych oraz ścieków przemysłowych do rowu w przedstawionej powyżej sytuacji?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX