Czy w sytuacji poświadczenia na kopii mapy nie musi być klauzuli urzędowej?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Nieaktualne, stan prawny na: 30 maja 2021 r.
Autor odpowiedzi: Bursztynowicz Michał
Odpowiedzi udzielono: 27 grudnia 2020 r.

PYTANIE

Jak rozumieć zapis w rozporządzeniu Ministra Rozwoju z 11.09.2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2020 r. poz. 1609) – dalej r.z.f.p.b.: "Część rysunkową projektu zagospodarowania działki lub terenu sporządza się na aktualnej mapie do celów projektowych lub jej kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez projektanta." o mapie do celów projektowych oraz jej kopii?

Otrzymując mapę od geodety w wersji papierowej, posiada ona urzędowe poświadczenie o przyjęciu operatu technicznego do zasobu w postaci czerwonej pieczęci o określonym przepisami wzorze.

Czy sporządzając projekt na mapie w wersji cyfrowej (dla mnie to już kopia) muszę skanować i wstawiać na projekt zagospodarowania terenu wspomniane powyżej urzędowe pieczęcie?

Czy w sytuacji poświadczenia, o którym mowa w przepisie, na kopii mapy nie musi być jednak klauzuli urzędowej z wpisem o przyjęciu operatu technicznego do ewidencji i poświadczenie projektanta o zgodności kopii mapy z oryginałem w takiej sytuacji jest wystarczające?

Dodam, że w poświadczeniu za zgodność z oryginałem wpisuję identyfikator ewidencyjny oraz datę wpisania operatu do ewidencji (oba pola są na urzędowej pieczęci) w celu bezproblemowego potwierdzenia wykonanych prac geodezyjnych i potwierdzenia, że mapa była przyjęta w wydziale geodezji. Dodam również, że wstawianie skanów pieczęci robione dla samej idei mija się z celem, ponieważ oryginalnym dokumentem taka mapa nigdy nie będzie.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX