Czy w podmiocie leczniczym stworzenie stanowiska pełnomocnika do spraw ochrony informacji niejawnych jest obligatoryjne?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Nieaktualne, stan prawny na: 22 kwietnia 2022 r.
Autor odpowiedzi: Łokaj Maciej
Odpowiedzi udzielono: 24 października 2019 r.

PYTANIE

Czy w podmiocie leczniczym, którego podmiotem tworzącym jest jednostka samorządu terytorialnego, stanowisko pełnomocnika do spraw ochrony informacji niejawnych może zajmować osoba nieposiadająca poświadczenia bezpieczeństwa wydanego przez ABW albo SKW, a także przez były Urząd Ochrony Państwa lub byłe Wojskowe Służby Informacyjne a jedynie posiadająca pisemne upoważnienie kierownika jednostki uprawniające do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli zastrzeżone?

Czy w podmiocie leczniczym, na który zostały nałożone zadania obronne zgodnie z ustawą z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczpospolitej Polskiej (Dz.U. z 2019 r. poz. 1541) oraz rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie warunków i sposobu przygotowania oraz wykorzystywania publicznej i niepublicznej służby zdrowia na potrzeby obronne państwa oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz.U. poz. 741), stworzenie stanowiska pełnomocnika do spraw ochrony informacji niejawnych jest obligatoryjne?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX