Czy w opisanym wypadku w obliczeniach rozprzestrzeniania substancji w powietrzu należy uwzględnić kocioł?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Gall Marek
Odpowiedzi udzielono: 18 lipca 2013 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

W zakładzie znajduje się źródło wymagające pozwolenia lub zgłoszenia, które nie znajduje się na liście załączników do rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 2 lipca 2010 r. w sprawie rodzajów instalacji, których eksploatacja wymaga zgłoszenia (Dz. U. Nr 130, poz. 880) oraz rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 2 lipca 2010 r. w sprawie przypadków, w których wprowadzanie gazów lub pyłów do powietrza z instalacji nie wymaga pozwolenia (Dz. U. Nr 130, poz. 881) - dalej r.w.g.p.p., ale emitowane są z niej za pomocą wentylacji mechanicznej substancje normowane rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 24 sierpnia 2012 r. w sprawie poziomów niektórych substancji w powietrzu (Dz. U. z 2012 r. poz. 1031). Na terenie zakładu znajduje się także kocioł - nie wymagający zgłoszenia ani uzyskania pozwolenia z racji niskiej mocy.

Czy, aby sprawdzić, który obowiązek dotyczy instalacji (sprawdzenie 10% wartości odniesienia) należy wykonać obliczenia rozprzestrzeniania zanieczyszczeń jedynie dla sprawdzanego źródła, czy uwzględnić w nich emisję z kotła?

Czy dokonując zgłoszenia instalacji w obliczeniach rozprzestrzeniania zanieczyszczeń, należy uwzględnić także ten kocioł, a może wystarczą jedynie obliczenia rozprzestrzeniania zanieczyszczeń wykonane jedynie dla zgłaszanej instalacji?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX