Czy teraz organ ma podstawę żądać, aby mapa do celów projektowych obejmowała również tereny otaczające w pasie co najmniej 30 m, licząc od granic terenu inwestycji?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Nieaktualne, stan prawny na: 30 lipca 2020 r.
Autor odpowiedzi: Fiktus Paweł
Odpowiedzi udzielono: 29 sierpnia 2020 r.

PYTANIE

Z dniem 31 lipca utraciło moc rozporządzenie Ministra Gospodarki Terenowej i Ochrony Środowiska z 20.02.1975 r. w sprawie rodzajów i zakresu opracowań geodezyjno-kartograficznych i czynności geodezyjnych obowiązujących w budownictwie (Dz. U. z 1975 r. Nr 8 poz. 47) - dalej r.o.g.k.

Czy teraz organ administracji architektoniczno-budowlanej ma podstawę żądać, aby mapa do celów projektowych obejmowała również tereny otaczające w pasie co najmniej 30 m, licząc od granic terenu inwestycji, a w razie konieczności ustalenia strefy ochronnej - także teren tej strefy (§ 4 ust. 4 r.o.g.k.), czy też aby mapy zawierały opracowane geodezyjnie linie rozgraniczające tereny o różnym przeznaczeniu, linie zabudowy oraz osie ulic, dróg itp., jeżeli zostały one już wcześniej ustalone w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego albo w decyzji o ustaleniu miejsca i warunków realizacji inwestycji (§ 6 ust. 1 pkt 4 r.o.g.k.)?

Jeśli tak, to jaka byłaby podstawa takiego żądania?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX