Czy strefa fitness powinna być zaliczona do powierzchni usługowej?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Oziemska Sara
Odpowiedzi udzielono: 29 września 2021 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Inwestor złożył wniosek o pozwolenie na budowę budynku mieszkalno-usługowego, teren inwestycji objęty jest zapisami planu miejscowego - znajduje się w strefie MN - teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, dopuszcza się a) lokalizację zabudowy wielorodzinnej z nie więcej niż czteroma mieszkaniami na działce, B) lokalizację funkcji usługowej, handlowej oraz rzemiosła o powierzchni użytkowej nie przekraczającej 150 m2; Projekt dotyczy budynku mieszkano-usługowego z czteroma lokalami mieszkalnymi oraz trzema lokalami usługowymi o łącznej powierzchni ok. 150 m2, a także strefą fitness o łącznej powierzchni ok. 200 m2 (która została wskazana w projekcie jako dostępna jedynie dla mieszkańców).

Czy słusznie organ architektoniczno-budowalny uważa, że dopuszczona jest budowa budynku wielorodzinnego z maksymalnie czteroma lokalami mieszkalnymi lub budynku usługowego, gdzie łączna powierzchnia usług nie może przekroczyć 150 m2, mając na uwadze lokalizację w strefie MN?

Po analizie projektu, gdzie strefa fitness została zaprojektowana z osobnym wejściem z zewnątrz, z holem, recepcją, zespołami szatni damskich i męskich oraz salą ćwiczeń o pow. ok. 100 m2, organ uznał, że należy ją uwzględnić w bilansie powierzchni usługowej.

Czy organ słusznie uznał, że projektant dopuścił się próby obejścia prawa nie zaliczając jej do powierzchni usługowej?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX