Czy przedsiębiorca prawidłowo klasyfikuje usługi budowlane w zakresie zabudowy stoisk targowych do PKD: 43.21.Z, 43.31.Z, 43.32.Z, 43.33.Z i opodatkowuje je 5,5% stawką ryczałtu?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2020 r.
Autor odpowiedzi: Liżewski Sławomir
Odpowiedzi udzielono: 29 czerwca 2019 r.

PYTANIE

Przedsiębiorca prowadzi działalność gospodarczą jako osoba fizyczna, polegającą na świadczeniu usług budowlanych w zakresie zabudowy stoisk targowych na targach organizowanych w kraju i zagranicą i rozlicza się w formie ryczałtu ewidencjonowanego w stawce 5,5%. Zabudowa stoiska targowego jest wykonywana według projektu i w miejscu wskazanym przez zamawiającego. W skład usługi wykonywanej przez przedsiębiorcę wchodzi w szczególności: * zabudowa konstrukcji stoiska zgodnie z projektem zamawiającego, * założenie instalacji elektrycznej oraz zamontowanie oświetlenia, * demontaż zabudowy stoiska. Zabudowa stoiska polega na przytwierdzeniu odpowiednio dociętych płyt gipsowych i/lub drewnianych do konstrukcji metalowych, wykonanie tynków oraz założenie instalacji elektrycznej oraz oświetlenia. Zabudowa stoisk nie ma charakteru zabudowy stałej, następnie po zakończeniu targów, stoiska są demontowane, co polega na rozłożeniu trwałej zabudowy, demontażu instalacji. czynności, które głównie wykonywane są przez przedsiębiorcę klasyfikuje wg kodów PKD: 43.21.Z, 43.31.Z, 43.32.Z, 43.33.Z

Czy przedsiębiorca prawidłowo postępuje w klasyfikacji usługi? Czy przedsiębiorca powinien ten rodzaj usług kwalifikować wg PKD "Działalność związaną z organizacją targów, wystaw i kongresów (PKD 82.30.Z) , a ten rodzaj PKD wyłącza z rozliczania się w formie ryczałtu ewidencjonowanego?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX