Czy przechowanie w depozycie kwoty wyegzekwowanej z wynagrodzenia za pracę oznacza, że egzekucja wobec dłużnika była skuteczna w wysokości miesięcznej nie niższej niż wysokość zasądzonych alimentów?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Kucharski Dominik
Odpowiedzi udzielono: 16 grudnia 2017 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Dłużnik alimentacyjny zwrócił się z prośbą o umorzenie zadłużenia powstałego z tytułu wypłaty świadczeń z funduszu alimentacyjnego z tytułu wypłaty zaliczki alimentacyjnej oraz z tytułu wypłaty świadczeń alimentacyjnych zgodnie z art. 30 ust. 1 ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów. Kwoty egzekwowane były wyższe niż wysokość zasądzonych alimentów. W związku faktem, iż nastąpił zbieg egzekucji sądowej i administracyjnej do wynagrodzenia za pracę, do czasu rozstrzygnięcia zbiegu, komornik sądowy przechował w depozycie kwoty wyegzekwowane z wynagrodzenia za pracę z 2 miesięcy.

Czy przechowanie w depozycie oznacza, że egzekucja wobec dłużnika była skuteczna w wysokości miesięcznej nie niższej niż wysokość zasądzonych alimentów?

Komornik sądowy z wynagrodzenia za pracę wyegzekwował kwotę 1200 zł (kwota alimentów bieżących 610 zł), z której to kwoty 640 zł zostało przekazane na poczet kosztów do urzędu skarbowego.

Czy w związku z powyższym można uznać, że egzekucja wobec dłużnika była skuteczna w wysokości miesięcznej nie niższej niż wysokość zasądzonych alimentów?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX