Czy program funkcjonalno–użytkowy opracowany w związku z realizacją zamówienia publicznego stanowi wartość niematerialną i prawną?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2020 r.
Autor odpowiedzi: Niedźwiedzka Małgorzata
Odpowiedzi udzielono: 31 stycznia 2012 r.

PYTANIE

Zgodnie z art. 31 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych program funkcjonalno-użytkowy jest konieczny w sytuacji, gdy przedmiotem zamówienia publicznego jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych. Nasza Spółka zawarła umowę na opracowanie Programu Funkcjonalno Użytkowego (zwanego dalej PFU), który powinien uwzględniać następujący zakres inwestycji:

- zaprojektowanie i wykonanie budynku uwzględniając wymagania dotyczące przygotowania terenu budowy,

- budowę i przebudowę sieci uzbrojenia terenu, architektury, konstrukcji, instalacji, wykończenia i zagospodarowania terenu.

Ponadto zawarto w umowie, że PFU winien być zgodny z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno – użytkowego, oraz innymi obowiązującymi przepisami. Przekazanie przedmiotu umowy nastąpi w drodze protokołu zdawczo–odbiorczego. Wykonawca z chwilą przekazania zamawiającemu opracowanej, w ramach niniejszej umowy, przenosi na rzecz zamawiającego autorskie prawa majątkowe do PFU w zakresie korzystania z niej na użytek własny związany z realizacją zadania.

Czy opracowany program funkcjonalno–użytkowy będzie wartością niematerialną i prawną?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX