Czy prawidłowo przygotowany formularz ofertowy powinien uwzględniać wymagania związane z koniecznością wyodrębnienia w cenie ofertowej tzw. „wsadu do kotła”?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Wrona Katarzyna
Odpowiedzi udzielono: 19 października 2022 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

W związku z wejściem w życie przepisu art. 106a Prawo oświatowe w dniu 1.09.2022 r., jak zamawiający ma postąpić w przypadku przeprowadzenia postępowania przetargowego na usługę cateringową i podpisaną umową w sierpniu?

Zamawiający nie uwzględnił i nie wyodrębnił w formularzu cenowym wyliczenia przez wykonawcę tzw. wsadu do kotła. Formularz składał się z wyodrębnionych rodzajów posiłków i ceny za dany posiłek. Ostateczną ceną jest suma za całość posiłków cena jednostkowa razy ilość posiłków i przewidywana liczba dni nauki szkolnej. Rodzice płacą cenę za dany posiłek z formularza cenowego tj. jeśli wykonawca za obiad wyliczył kwotę 8 zł brutto, to rodzic płaci kwotę 8 zł brutto.

Czy umowa powinna obowiązywać niezmiennie, a zamawiający powinien w następnym postępowaniu, tzn. w sierpniu 2023 r. dokonać zmiany zapisów SWZ w związku z art. 106a ustawy Prawo oświatowe?

Czy poprawnie skonstruowany formularz cenowy powinien wyodrębniać osobno "wsad do kotła" i osobno pozostałe koszty, za które powinien płacić odpowiednio rodzic (wsad) i Gmina (usługa, dostawa)?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX